KRİPTO PARA

En Değerli Metaverse Coinleri! Listede İlk 27 Coin!

Kripto para piyasasının en gözde halkalarından bir tanesi olan Metaverse, zaman geçtikçe daha da ilgi çekmeye devam ediyor. Özellikle ‘sanal arsa’ alma gibi konularda gündeme gelse de milyonlarca kişi Metaverse coinleri hangileri olduğunu merak edip araştırıyor. Peki Metaverse coinleri nasıl nereden alınır? İşte Metaverse coinleri geleceği hakkında detaylar.

Metaverse Nedir?

Metaverse Türkçe manasıyla ‘Sanal Evren‘ olarak adlandırılıyor. Metaverse’in tanımı ise Vikipedi’de yer alan bilgiye göre, “geleneksel kişisel bilgisayarların yanı sıra sanal ve artırılmış gerçeklik cihazları aracılığıyla kalıcı çevrimiçi 3 boyutlu sanal ortamları destekleyen, İnternet’in varsayımsal bir yinelemesi” şeklinde ifade ediliyor.

Metaverse Coinleri Nasıl Alınır?

Metaverse coinlere yatırım yapmayı düşünen kişiler Metaverse coinleri nereden alınır diye merak ediyor. Yukarıda listelediğimiz Metaverse coinleri genel olarak Binance, KuCoin, Gate.io, Bancor Network gibi daha birçok büyük kripto para borsasından alınabilmektedir. Bunun yanı sıra henüz borsalarda listeleyenmeyen Metaverse coinleri ise yine blok zinciri tabanına göre PancakeSwap (BNB) ve Uniswap (ERC-20) gibi takas platformlarından alabilmektesiniz.

Metaverse Coinleri Geleceği

Belki en çok merak edilen konuların başında Metaverse coinleri geleceği ne olacak sorusu geliyor diyebiliriz. Milyonlarca kişi kripto paralara yatırım yaparken özellikle Metarverse coinlere daha fazla ilgi duyuyor. Metaverse coinleri genel olarak oyunlarda kazanılmasıyla dikkat çekmesinden dolayı hem oyun aleminin geniş yelpazeye sahip olması hem de oyunlara ilginin yüksek olması neticesinde geleceği de parlak gibi duruyor. Özellikle sanal arsa alma konusunda ilgi artmaya devam ettikçe coinlerine de ilgi hızla artıyor.

Metaverse Coinleri Hangileri?

Metaverse coinleri hangisi olduğuna baktığımızda konunun yazıldığı tarihte tam tamına 217 tane Metaverse coin olduğu bilinmektedir. Binlerce fiyat değerinde Metaverse coinler bulunurken aynı zaman bol sıfırlı Metaverse coinler de bulunmaktadır. En çok bilinen Metaverse coinler arasında Decentraland (MANA) Axie Infinity (AXS) Theta Network (THETA) The Sandbox (SAND) SushiSwap (SUSHI), Illuvium (ILV) gibi kripto paralar yer almaktadır.

Bu coinler dışında,

 • Apecoin (APE), WAX (WAXP), CEEK VR (CEEK), Chromia (CHR), Ultra (UOS), MyNeighborAlice (ALICE), Phantasma (SOUL), Dvision Network (DVI), WEMIX (WEMIX), Metahero (HERO), UFO Gaming (UFO), Radio Caca (RACA), Bloktopia (BLOK), MOBOX (MBOX), Yield Guild Games (YGG), Starlink (STARL), PlayDapp(PLA), Vulcan Forged (PYR), LUKSO (LYXe), RMRK (RMRK), Mines of Dalarnia (DAR), Wilder World (WILD), inSure DeFi (SURE), Star Atlas (ATLAS), Alien Worlds (TLM), Aavegotchi (GHST), Decentral Games (DG), Efinity Token (EFI), Ethernity Chain (ERN), Verasity (VRA), Terra Virtua Kolect (TVK), Aurory (AURY), DEAPcoin (DEP), DeRace (DERC), RFOX (RFOX), Decentral Games (DG), Star Atlas DAO (POLIS), GameFi (GAFI), Boson Protocol (BOSON), Newscrypto (NWC), Adshares (ADS), Oort Digital (OORT), Vault Hill City (VHC), Kurai MetaVerse (KURAI), StarryNift (TBA), Koi Metaverse (Koi Token), Metastrike (MTS), Syn City (SYN), Spark Era (FIRE), SecondLive (SLT), BOSAGORA (BOA), EPIK Prime (EPIK), Atari Token (ATRI), vEmpire DDAO (VEMP), Torum (XTM), MILC Platform (MLT), GameCredits (GAME), Blockchain Monster Hunt (BCMC), FaraLand (FARA), Mogul Productions (STARS), Darwinia Network (RING), Polychain Monsters (PMON), Xaya (CHI), Juggernaut (JGN), Sin City Metaverse (SIN), SENSO (SENSO), Revomon (REVO), Medacoin (MEDA), Shirtum (SHI), Monsta Infinite (MONI),

gibi kripto paralar da Metaverse projeleri arasında yer aldığı bilinmektedir. Metaverse coinleri listesi için buraya tıklayarak CoinMarketCap üzerinden incelemesini yapabilirsiniz.

En Değerli Metaverse Coinleri

Fiyatına göre sıralama yapıldığında en değerli Metaverse coinleri aşağıdaki gibi listelenmiş oluyor. Fakat bu liste konunun yazıldığı tarihteki fiyatlara göre hazırlandığı için ilerleyen zamanlarda bu fiyat, piyasa değeri ve sıralamada değişiklik mutlaka olacaktır. Şuan için en pahalı Metaverse coinler aşağıdaki listedeki gibidir.

 1. Illuvium (ILV) – Şuan ki Fiyat: 8,812.13 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 155 – Illuvium coin hakkında daha fazla detaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 2. Monavale (MONA) – Şuan ki Fiyat: 5,198.65 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 1342
 3. Axie Infinity (AXS) – Şuan ki Fiyat: 824.17 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 42 – Axie Infinity coin hakkında daha fazla detaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 4. GameFi (GAFI) – Şuan ki Fiyat: 618.31 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 602
 5. RMRK Coin – Şuan ki Fiyat: 276.67 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 283
 6. Vulcan Forged PYR (PYR) – Şuan ki Fiyat: 233.29 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 157
 7. LUKSO (LYXe) – Şuan ki Fiyat: 220.37 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 254
 8. ApeCoin (APE) – Şuan ki Fiyat: 161.74 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 44 – ApeCoin hakkında daha fazla detaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 9. Aurory (AURY) – Şuan ki Fiyat: 144.81 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 414
 10. MyNeighborAlice (ALICE) – Şuan ki Fiyat: 103.68 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 261 – Alice coin hakkında daha fazla detaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 11. Trias Token (new) (TRIAS) – Şuan ki Fiyat: 91.44 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 986
 12. Highstreet (HIGH) – Şuan ki Fiyat: 85.21 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 476
 13. Ethernity (ERN) – Şuan ki Fiyat: 82.76 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 459
 14. Somnium Space Cubes (CUBE) – Şuan ki Fiyat: 73.83 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 507
 15. Adshares (ADS) – Şuan ki Fiyat: 72.95 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 361
 16. WEMIX Coin – Şuan ki Fiyat: 65.09 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 222
 17. Polychain Monsters (PMON) – Şuan ki Fiyat: 55.96 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 897
 18. SushiSwap (SUSHI) – Şuan ki Fiyat: 54.20 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 137
 19. Theta Network (THETA) – Şuan ki Fiyat: 51.46 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 40 – Theta coin hakkında daha fazla detaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 20. MOBOX (MBOX) – Şuan ki Fiyat: 45.27 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 198 – MBOX coin hakkında daha fazla detaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 21. The Sandbox (SAND) – Şuan ki Fiyat: 45.30 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 39 – SAND coin hakkında daha fazla detaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 22. Yield Guild Games (YGG) – Şuan ki Fiyat: 38.49 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 180
 23. Render Token (RNDR) – Şuan ki Fiyat: 38.18 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 119
 24. Decentraland (MANA) – Şuan ki Fiyat: 35.49 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 32 – MANA coin hakkında daha fazla detaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 25. Aavegotchi (GHST) – Şuan ki Fiyat: 29.94 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 353
 26. Star Atlas DAO (POLIS) – Şuan ki Fiyat: 26.07 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 622
 27. Enjin Coin (ENJ) – Şuan ki Fiyat: 23.35 TL – Piyasa Değeri Sıralaması: 72 – Enjin coin hakkında daha fazla detaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Piyasa değerine göre en değerli Metaverse coinleri ise Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND), Theta Network (THETA), Axie Infinity (AXS), ApeCoin (APE), Stacks (STX), Enjin Coin (ENJ), Render Token (RNDR), Ontology (ONT) gibi kripto paralar yer alıyor. Yine bu coinler de konunun yazıldığı tarihteki rakamlara göre hazırlanmıştır ve ilerleyen zamanlarda değişiklik gösterebilmektedir.

İLGİLİ İÇERİKLER

DİKKAT!!!

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Konu içerisinde yazan herhangi bir bilginin doğruluğu konusunda nasilmiyapilir.com sitesi garanti ve yatırım tavsiyesi vermez. Bilgilerin güncelliğini takip etmek kendi sorumluluğunuzdadır. Yapacağınız tüm işlemleri kendi isteğinizle yaptığınızı Nasıl mı Yapılır sitesinin konu içerisinde verdiği bilgilerden doğacak olan hukuksal da dahil olmak üzere sorunlardan sorumlu olmadığını unutmayınız. Yapacağınız her işlemi kendi isteğinizle yaptığınızı ve nasilmiyapilir.com sitesinin yatırım tavsiyesi vermediğini unutmayınız. Kripto paralar arz ve talep ilişkisine göre hareket ettiği için elinizdeki parayı kaybetme riskinizin olduğunu bilerek hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir