EĞİTİM

Akrep Burcu Özellikleri Neler? Günlük Burç Yorumları

Akrep Burcu özellikleri nelerdir? Akrep Burcu hangi tarihler arasında doğan kişilere verilen astroloji terimidir? Akrep burcu günlük burç yorumları hakkında bilgiler. Akrep Burcu kişisi 24 Ekim ile 22 Kasım arasında doğan kişilere verilen astroloji terimidir.

Akrep Burcu Özellikleri

Yaşamın her bölümünde tutkulara sahip olan Akrep Burcu, kendilerine güvenir, kararlıdır, enerjiktir ve oldukça arzuludurlar. Başladıkları işi asla yarım bırakmayan Akrep Burcu kişisi cesur olmalarının yanı sıra tuttuğunu koparan kişilerdir. Güçlü olduklarını duruş ve bakışlarıyla çok rahat anlayabilirsiniz. Başkalarıyla düşüncelerini ve duygularını karşıdakine çok rahat bir şekilde iletme gücüne sahiplerdir. Mantıklı kişiler olmalarına rağmen oldukça duygusaldırlar. Bu yüzden duygularına kapıldıklarında çok tehlikeli insanlar olma yolunda adım atabilirler. Ukala, kendini beğenmiş, egoist ve ikiyüzlü tiplerden kesinlikle hoşlanmazlar ve bu yüzden dürüstlüğe çok önem verirler.

Bir konu hakkında doğru bildiklerini düşündükleri şey hakkında asla taviz vermeyen bir yapıya sahiplerdir. Çoğu şeye kuşkucu yaklaştıkları için öyle her şey inanmazlar ama inandıkları bir konu varsa da onu ölümüne savunurlar. Akrep Burcu özellikleri arasında çalışmalarında oldukça sabırlı ve özenli olmaları da yer almaktadır.

Gösterişten uzak duran Akrep Burcu kişisi, hedeflerine ulaşmak için ellerinden ne gelirse yapmaya çalışırlar. Gösterişli ve lüks hayatı çok seviyor olsalar da bu durumu gösteriş için değil de kendilerini iyi hissedebilmek ve daha başarılı olduklarını hissetmek için yaparlar. İhtiraslı ve kıskanç olmalarının yanı sıra cinsellik konusuna da oldukça düşkün kişilerdir. Arkadaşlarına karşı kuşkucu olsalar da arkadaşlarına karşı kolay bir şekilde güven kazanabilirler çünkü sır saklama konusunda çok iyidirler. Arkadaşlarına karşı kuşkucu olmalarından dolayı düşüncelerini paylaşmaktan oldukça çok çekinirler. Fiziksel güçleri yanında manevi olarak da oldukça güçlü olan Akrep burcu, sezgisel olarak da kuvvetli bir yapıdadırlar.

Ölümden korkmazlar çünkü ölüm onlar için bir son değil başlangıçtır. Akrep Burcu özellikleri arasında belki de en dikkat çeken özellikleri ise hastalıkları hiç sevmiyor olmalarıdır. Hasta olsalar dahi ben hasta değil derler ve kabul etmezler. Hatta dinlenmek yerine çalışmaya devam ettikleri gerçeği vardır. Yaptıkları sporlar ise genelde kendi güçlerini test edebilecekleri, cesaret ve mücadele içeren sporları daha çok tercih ederler.

 • Yönetici Gezegeni = Pluto ile Mars
 • Tarot Kartı = Ölüm
 • Uğurlu Sayıları = 2 ile 4
 • Hayvan = Akrep ve Yeraltı Canlıları
 • Element = Su
 • Nitelik = Sabit
 • Kıymetli Taş = Turkuaz ve Yılantaşı
 • Gün = Çarşamba
 • Uğurlu Taşı = Topaz
 • Kıymetli Maden = Bakır
 • Renk = Koyu Kırmızı, Şarap ve Patlıcan Moru
 • Bitki = Akasya, Krizantem ve Açelya

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.