EĞİTİM

Bir Gün Nasıl Yazılır TDK? Bir Gün Birleşik mi Ayrı mı Yazılır?

Bir gün nasıl yazılır TDK sorusu yazım yanlışı yapmak istemeyen kişilerin merak edip araştırdığı konulardan bir tanesidir. Peki bir gün kelimesini doğru yazılışı TDK’ya göre nasıldır? İşte bir gün birleşik mi ayrı mı yazılır?

Yazım kuralları arasında en çok yanlış yazılan kelimelerden bir tanesi de “bir gün” kelimesidir. Bu neticede de bir gün nasıl yazılır diye merak edilip araştırılıyor. İşte bir gün kelimesinin TDK yazılışı.

Bir Gün Nasıl Yazılır?

Bir gün mü yoksa birgün mü şeklinde yazılır sorusu akıllarda soru işareti bırakırken, TDK’ya göre bir gün kelimesinin doğru yazımı “bir gün” şeklindedir.

Bir Gün Birleşik mi Ayrı mı Yazılır?

Bir gün yazılışı örnekleri oldukça çok vardır. Bir gün TDK yazılışı “bir gün” şeklinde olmasından dolayı elbette ki ayrı yazılması gerekmektedir. Kısaca bir ile gün kelimeleri ayrı yazılırsa yazım şekli doğru olacaktır.

Örneğin; Bir gün hepimiz ölümü tadacağız.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir