SPOR

Futbolda Bilinmeyen 10 İlginç Gerçek!

Futbol diyince insanın aklına her şey gelebiliyor. Bazen futbol içinde o kadar ilginç şeyler oluyor ki futbol ilginç bir spor diyebiliyoruz. Bazen de futbolda çok az yaşanan olaylar oluyor ve bu olayların ne olduğu bilinmiyor. Biz de sizler için futbolda bilinmeyen ilginç gerçekler hakkında bilgi paylaşmak istedik.

Futbol 10 İlginç Gerçek

Dünya yılın teknik direktör ödülünü kazanan tek Türk teknik direktör Şenol Güneştir.

Tuncay Şanlı, Middlesbrough’ta oynadığı zamanlarda taraftarlar, Tuncay için ”Bizim sadece bir oyuncumuz var” tezahüratında bulunmuş ve Tuncay’ın kaptan olmasını istemiştir. Bunun yanı sıra bir maçta ayağına top aldığında alkışlayan taraftarlar, Tuncay dışında hangi futbolcuya top gelirse ıslıklamıştır.

Sergen Yalçın 2014 yılında canlı yayında Gekas için ” Abi bırakın ya Gekas’ın her tarafı futbolcu olsa ne olur ” demiş ve 2015-2016 sezonunda 35 yaşındaki Gekas, Sergen yalçınlı Sivasspor’a Hat-trick yapmıştır.

Fifa16’da en iyi frikik kullanan oyuncu Hakan Çalhanoğlu’dur.

Luis Suarez 15 yaşındayken çıktığı bir maçta hakeme kafa atmış ve kırmızı kart görmüştür.

Bir taraftar James Rodriguez’den formasını istemiş fakat James, Formasını başka taraftara vermiştir. Hayranını geri çevirmek istemeyen James, Kramponlarını çıkartıp ayakkabısız bir şekilde yürümüştür.

Türkiye karşısında 3-0 yenilen Hollanda, 20 yıl sonra ilk defa 3 farkla yenilmiştir.

Beşiktaş Amblemindeki ilk beyaz çizgi 1’i, 3 siyah çizgi 3’ü ; ve 2. beyaz çizgi 1’i simgelemektedir. Amblem 9 çizgiden oluşmaktadır ve yukardaki dört numara ( 1,3,1,9 ) yan yana geldiklerinde, 1319’u oluşturmaktadır ve 1319 Rumi takvimde 1903 anlamına gelmektedir.

Türk futbol tarihinde en çok kupa kazanan, Brezilyalı Felipe Melo’dur ( 8 Kupa ).

Futbolcu ise 6 kupa ile Alex’dir.

2000 yılında Fenerbahçe stadına şube açmak isteyen Mc Donalds’a Fenerbahçe yönetimi ” Sarı-kırmızı renginizi değiştirip, sarı lacivert yaparsanız açabilirsiniz ” demiş ve merkezin kabul etmesi üzerine 45 yıl sonra kuruluş renklerini değiştirmiştir.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir