SAĞLIK

Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri: Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Sivilcelerden nasıl kurtulabilirim? Sivilcelerden kurtulma yöntemleri nelerdir? Çoğumuzun özellikle ergenlik döneminde olan ve gençlerin şikayetçi olduğu durumlardan bir tanesi de vücutta çıkan sivilceler oluyor. Özellikle yüzünde sivilce çıkan bir kişi, sürekli oynuyor ve ondan kurtulmak istiyor bazen yolunduğu bile oluyor. İşte sizler için sivilcelerden kurtulma yöntemleri nelerdir? gibi konulardan bahsedeceğiz.

Sivilcelerden Kurtulama Yöntemleri

İlk olarak yapmanız gereken ise cildi buhara tutmak olacaktır. Kaynamış suyun içine papatya, nane gibi benzer otlar ekleyin daha sonra da yüzünüzü buhara yaklaştırın. Başınızı havlu veya havlu benzeri bir bezle kapatıp 5-10 dakika arası bekleyin. Süre dolduktan sonra sivilceyi çok dikkatli bir şekilde sıkın ve alkol ile temizleyin. Bunun ardından gözenek sıklaştırıcı dediğimiz maskeyi kullanmanızda fayda olacaktır.

Gözenek Sıklaştırıcı Maske

  • Yumurta akı
  • 1 Tatlı Kaşığı Bal
  • 1 Tatlı Kaşığı Tuz

Yukarıdaki malzemeleri güzelce birbirine karışacak şekilde çırpın ve yüzünüze uygulayın. Ortalama 20-25 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Yüzünüzdeki sivilceleri gidermek adına haftada bir kez tuz tedavisi uygulayın. Duş aldıktan sonra pamuğu tuza bandırarak sivilcenin olduğu kısma güzelce yedirin ardından ortalama 25 dakika sonra güzelce yıkayın.

Aklınızın bir köşesinde bulunsun.

  • Sivilcelerinizi sıkmanız yüzünüzde iz kalmasına sebep olabilir.
  • Fondöten tenin hava almasını engellediği için, kullanmamaya çalışın.
  • Günde iki defa yüzünüzü temizleme sütü ile silmenizde de fayda olacaktır.
  • Haftada üç defa yüzünüzü limon suyu ve ılık su ile yapacağınız karışımla yıkayın. Yüzünüzde kuruyunca ılık su ile yıkayın.
  • Çamur tedavisi uygulayın. 1 Bardak su ile bir çay kaşığı kili de karıştırarak çamur maskesini yüzünüze uygulayın. İnce bir halde yüzünüze uygulayın ortalama 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Cilt hastalığı olarak adlandırılan sivilcelerin iyileşme yani yok olma süreci 30 ile 35’li yaşlar arasıdır. Sivilcenin artmasının ya da çıkmasının sebeplerinden bir tanesi de kullanılan kozmetik ürünler olmaktadır. O yüzden kozmetik ürün kullananlar için içerdiği maddeleri iyice araştırmalarında fayda olacağını söyleyebiliriz.

Uyarı: Aşırı çok sivilce çıktığını düşünüyorsanız ve yanlış tedavi uygulamamak adına doktorunuza başvurmayı tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir