TEKNOLOJİ

Telif Hakkı Olmayan Müzik Nasıl Bulunur?

Youtube için video oluşturdunuz ama telif hakkı olmayan müzik mi bulamıyorsunuz? YouTube videonuza koyduğunuz müzikte telif hakkı var diye mi korkuyorsunuz? Sizlere bu konumuzda YouTube videoları için nasıl telif hakkı olmayan müzik bulabileceğiniz konusunda bilgi vermeye çalışacağız. İşte telif hakkı olmayan müzik nasıl bulunur sorusunun yanıtı sizlerle..

Telif Hakkı Olmayan Müzik Bulma

İlk yöntem kendi müziğinizi kendiniz çalacaksınız. Yani kendinize özgü notalarla bir müzik kurgulamanız olacaktır. Bu müzik ile arası olmayan kişiler için zor bir yöntem olacaktır muhtemelen. Şimdi sizlere en iyi yöntem olarak; YouTube’nin kendine özel müzikleri var ve telif hakkına sahip değiller. O müzikleri videolarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Videonuza özel olmasa da, videonuza uygun müzikler bulma şansınız var. Şimdi bu müziklere nasıl ulaşırım? sorusuna cevap verelim.

YouTube telif hakkı olmayan müziklere ulaşmak için öncelikle Google hesabınızla YouTube’a giriş yapın. Ardından sağ üst tarafta bulunan kanalınızın simgesine tıklayın. Herhangi bir kanalınız olabilir fark etmez bu daha sonra açılan sayfada ‘İçerik Oluşturucusu‘ seçeneğine tıklayın. Tıkladığınızda karşınıza videolarınızın bulunduğu alan gelecek. Orada sağ tarafta bulunan menülerden en aşağıda yer alan ‘Oluştur‘ seçeneğine tıklayın. Tıkladığınızda sizin için YouTube’un ücretsiz müzikleri karşınıza çıkacaktır. Her türden ve kategoriden müzik mevcuttur.

Gitar ile çalınan müzikler, duygusal müzikler, aşk müzikleri bulma imkanınız vardır. Hem kısa hem de uzun müziklerde vardır. Onları dinleyebilir ve beğendiklerinizi indirip videolarınızda telif hakkı olmadan kullanabilirsiniz. Ayrıca bunun yanı sıra o alanda müzikler haricinde ses efektleri de bulma imkanınız var hem de telif hakkı olmayan mükemmel efektler. İnsan sesinden tutun hayvan sesine kadar bütün ses efektlerini bulma imkanınız var. İşte bu kadar kolay telifsiz müzik bulmak. Hemen siz de YouTube videosu oluşturun ve müzik derdini kolayca halledin. İşte telif hakkı olmayan müzikler bulmak bu kadar kolay.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir