TEKNOLOJİ

Youtube Tekrar Kullanılan İçerik Nedeniyle Para Kazanma Kapanır mı?

YouTube para kazanma artık neredeyse herkesin başvurduğu bir para kazanma yöntemi oldu. Tabi bu durumda da YouTube ve AdSense para kazanma şartlarını oldukça zorlaştırdı. Bunların en başında da 1000 abone 4 bin saat izlenim şartı ortaya kondu. Daha sonrasında da para kazanma onaylansa da YouTube kanalları sürekli incelenmeye devam ediliyor ve ‘Tekrar Kullanılan İçerik‘ gibi nedenlerden dolayı da para kazanma tekrar kapatılabiliyor. Peki nedir bu tekrar kullanılan içerik?

YouTube Tekrar Kullanılan İçerik Nedeniyle Para Kazanma Kapanır mı?

YouTube, son zamanlarda tekrar eden içerik olayına çok dikkat etmeye başladı ve para kazanmak için kullanıcıların özgün videolar oluşturmalarına yönelik işler yapmaları gerektiğini para kazanma ve topluluk kuralları politikalarında açıkça belirtti. Bu nedenle de kopya içeriğin olduğunu algıladığı YouTube kanallarının para kazanma özelliğini kısıtlı ya da tamamen kapatma gibi işlemler yaptığını gözlemledik.

Tekrar Eden (Kullanılan) İçerik Nedir?

Aslında adından da anlamak mümkün olsa da, YouTube özellikle başlıklarda, açıklamalarda kısacası meta verilerde aynı kelime ve öbeklerinin yer aldığını gördüğünde buna ‘kendini tekrar eden içerik‘ ya da tekrar kullanılan içerik diyebiliyor. Bunun dışında daha önce YouTube platformuna yüklenmiş olan benzer videolara kendi özgün yorumunu katmadan atılan videolara da yine bu şekilde tekrar eden içerik olarak adlandırıp, para kazanmayı kapatabiliyor.

İşin kısaca şu ki arkadaşlar, özgün olmayan ve kendi düşüncülerinizi de katmadan yayınladığınız her videoyu, YouTube tekrar kullanılan içerik olarak görüyor ve para kazanmanızı kapatıyor. Daha önce YouTube’a yüklediğiniz videolardan kolaj bölüm oluşturmaya pek bir şey demiyor tabi içine kendi yorumunuzu da kattıysanız.. Olabildiğince özgün olun. Şimdi o kadar kanal var hepsi birbirine benziyor, bunların neden para kazanması kapanmıyor diyebilirsiniz elbette. Ya işin bilmediğimiz püf noktaları var ya da YouTube ayrıcalık yapıyor dersek yanlış demiş olmayız..

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir