TEKNOLOJİ

Tek Tıkla Twitter Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformu Twitter üzerinde attığımız tweetleri bir zaman sonra silmek isteyebiliyoruz. Fakat bu tweetleri tek tek silmekle uğraşmak oldukça zaman alabiliyor. Bu nedenle de Twitter toplu tweet nasıl silinir diye araştırma yapılıyor. Toplu tweet silme aslında Twitter’ın kendi bünyesinde bulunmuyor fakat yardımcı programlar ya da online siteler sayesinde bu işlemi birkaç basit işlem ile yapabiliyoruz. Peki Twitter toplu tweet silme nasıl yapılır? İşte Twitter tweet silme toplu nasıl yapılır sorusuna dair cevaplar.

Twitter toplu tweet silme programı indir kur falan derken baya zaman kaybı yaşayabiliyoruz. Zaten bu tür program bulmakta oldukça zordur. Bu sebeple de sizlere Twitter tweet silme online bir site üzerinden nasıl yapılacağını anlatacağız. Bunun yanı sıra Twitter toplu tweet silme telefondan nasıl yapılır? sorusunun da cevabını konumuzda içerisinde bulabileceksiniz.

Twitter, dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Alexa verilerine göre en çok ziyaret edilen siteler arasında dünya genelinde 14. sırada yer almaktadır. Hindistan’da ise bu sayı 8 olarak belirtilmektedir. Böyle büyük bir sosyal medya platformu üzerinde paylaşılan tweetleri yeni bir başlangıç yapmak isteyen ya da eskiyi tarihe gömmek isteyen kişiler silmek isteyebiliyor. Elbette ki binlerce tweeti tek tek silmek oldukça zaman alıyor. Peki toplu tweet nasıl silinir? İşte tüm adımları sizler için aşağıda listeledik.

Merak Edebilirsiniz: YouTube’da Kanal Açma Para Kazanma ve Video Yükleme Nasıl Yapılır?

Twitter Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Birçok Twitter kullanıcısı paylaşmış olduğu tweetleri bir zaman sonra silme gereği duyuyor. Fakat o kadar çok tweet paylaştığını fark edince elbette ki tweetleri tek tıkla silmek için arayış içine giriyor. Tweetleri tek tek silmek yerine toplu bir şekilde silmek için yapılması gereken adımları aşağıdaki sizler için listeledik. Aşağıdaki adımları takip ederek bütün paylaşmış olduğunuz tweetleri birkaç basit işlem ile silebilirsiniz.

  • Toplu tweet silme gerçekleştireceğiniz Twitter hesabınıza giriş yapın.
  • Yeni bir sekmede https://twitwipe.com/ adresini açın.
  • Açılan sayfada “Get Started” yani başlamak seçeneğine tıklayın.
  • Sonrasında açılan sayfanın orta kısmında çıkan “Sign in Using Twitter” seçeneğini tıklayın.
  • Twitter üzerinden hesabınız açık değilse hesabınıza giriş yapın. Eğer ki Twitter hesabınız açıksa aşağıdaki adımları takip edin.
  • Hemen sonraki işlemde ise karşınıza bir pencere açılacak, o pencerede “Uygulamaya İzin Ver” seçeneğine tıklayın. Bu sayede uygulamanın Twitter hesabınıza erişimine izin vermiş olacaksınız.
  • Uygulamaya izin verdikten birkaç saniye sonrasında sitenin yani twitwipe.com adresine geri yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğiniz zaman karşınıza “TwitWipe!” seçeneği çıkacak ve ona tıklayın.

Otomatik olarak Toplu Tweet Silme işlemi başlatılmış oluyor. Twitter toplu tweet silme işleminiz bu sayede tweet çokluğuna göre 1 ile 20 dakika arasında silinmiş olacaktır. Tweetleriniz tamamen silindikten sonra “Ayarlar ve gizlilik” kısmından “Uygulamalar ve cihazlar” seçeneklerinden izin verdiğiniz Twitwipe uygulamasının hesabınıza erişim iznini kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi taktirde ilerleyen zamanlarda paylaştığınız yeni tweetlerin de silinmesine neden olabilir.

Gördüğünüz üzere artık toplu tweet nasıl silinir sorusunun yanıtını adım adım sizlere sunduk. Sizler de artık basit ve kolay bir şekilde tweetlerinizi silebilir ve tertemiz bir Twitter sayfasına kavuşabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan sorular olursa konumuz altından yorum olarak sormaktan çekinmeyin.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir