TEKNOLOJİ

En İyi Uygun Fiyatlı E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

Günümüz çağında internetten satış yapmanın artması üzerine e-ticaret sitesi kurmak isteyen mağaza sayısı oldukça artmaya başladı. İşte bu neticede de e-ticaret sitesi kurmak isteyenler elbette ki güvenilir ve uygun fiyatlı firmalar arıyor. Peki en iyi e-ticaret sitesi yapan firmalar hangileri? E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler neler? E-ticaret sitesi kurma maliyeti ve fiyatları ne kadar? İşte sizler için e-ticaret sitesi açmak ile alakalı tüm detayları konumuzda hazırladık.

E-ticaret sitesi kurmak artık günümüzde o kadar da zor bir şey değil. Çünkü bu işi yapan birçok firma bulunuyor ve bu firmalar sizin istediğiniz özelliklere sahip bir e-ticaret sitesi kuruyor. Sizin yapmanız gereken tek şey ise ürünlerinizin fotoğraflarını yükleyip haklarında bilgileri girmek olacak. İyi güzel de benim bütçem belli arkadaş bana uygun fiyatlı e-ticaret sitesi yapan firmalar lazım diyor olabilirsiniz. İşte bu kapsamda internetten satış yapabilmeniz için uygun fiyatlı olan e-ticaret sitesi yapan firmaları konumuzda listeledik. Bu firmalardan bazıları işletmenizi düşünerek ‘satış yoksa ücret de yok‘ anlayışıyla hareket ediyor.

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret, 1995 senesinden sonra yoğun olarak kullanılmaya başlanan ve internet üzerinden ürünlerinizi web siteler aracılığı ile satmanızı sağlayan bir ticaret sistemidir. Kısaca ürünlerinizi sanal ortamda online olarak satma olayına deniyor ve büyük avantajları bulunuyor.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler?

Firmaları incelemeye geçmeden önce internetten satış yapabilmek için kuracağınız sitede e-ticaret yapmak için neler gerekli olduğundan kısaca bahsedelim. Bir e-ticaret sitesi kurulumu için elbette ki öncellikle bu işi yapan bir firma bulmanız gerekiyor. Bunu zaten aşağıda sizler için paylaşacağız. Bu firma sizi hiç uğraştırmadan ürünlerinize ve isteğinize özel bir e-ticaret sitesi kuracak. Genel olarak bütün kurulumu firma yapacağı için siz sadece ne istediğinizi belirlemeniz ve iletmeniz yeterli olacak. Onun dışında ise e-ticaret sitesi kurmak için şirket kurmak şarttır. Yani vergisel yükümlülükleriniz olacaktır. Bu nedenle de bazı belge ve evraklar hazırlamanız gerekecek. İşte e-ticaret sitesi kurmak için gereken evraklar ve belgeler şu şekilde;

 • Gerçek ya da tüzel kişiler için MERSİS numarası (Ticaret Odası kaydı gerekir)
 • Kurucu kişi ya da kişilerin fotoğrafları
 • Vergi kimlik numarası
 • Esnaf ve sanatkarlar için TC kimlik numarası
 • Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) kaydı (Zorunludur ve şahıs şirketi olmanız yeterlidir)
 • Ticaret türü (B2B ve B2C gibi.)
 • KEP adresi
 • İşletme unvanı
 • Faaliyet gösterilen sektör, ürün ve hizmet türü
 • Ödeme aracılık kuruluşu ile anlaşma bildirimi
 • Yurt dışı finans işlemleri için yurt dışı banka bilgileri(Yurtdışına satış yapmıyorsanız gerekli değildir)
 • Kargo firması ile anlaşma bildirimi
 • Altyapı sağlayıcı ile anlaşma bildirimi
 • Veri tabanının bulunduğu konum

Aynı zamanda ETBİS için de bazı belgeler hazırlamanız gerekiyor.

Merak Edebilirsiniz: Kargo Şirketleri Çalışma Saatleri: Hafta Sonu Kargo Dağıtımı Yapan Şirketler

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

E-ticaret sitesi açma hususunda önemli noktalardan biri bu konuda bilgi sahibi değilseniz bu işi yapan bir firma ile başlamak doğru seçenek olacaktır. Tabi seçeceğiniz firmanın da uygun fiyatlı ve güvenilir olması oldukça önemlidir. İşte bu noktada da sizler için yaptığımız araştırmalar ve deneyim yaşamış kişiler tarafından en iyi hizmeti veren e-ticaret sitesi yapan firmalar listesi hazırladık.

Firmalar En Kısa Zaman İçerisinde Eklenecektir.

Konumuzun sonuna geldiğimizde “e-ticaret işinde para var mı?” sorusu da oldukça merak edilip araştırılıyor. Buna da kısaca cevap verecek olursak; e-ticaret üzerinden büyük paralar kazanan mağaza ve şirketler var. Bunların kanıtlarını zaten popüler giyim, teknolojik ürünler satan firmalardan anlayabilirsiniz. Buradaki önemli nokta elbette ki satacağınız ürünün geniş bir yelpazesi olmasından geçiyor. Bir de şansınız yaver giderse büyük paralar kazanmak işten bile değil.

En iyi ticaret yazılımı hizmeti veren siteler hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından bizlerle yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir