TEKNOLOJİ

WhatsApp Karanlık (Koyu) Mod Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ı uzun süre kullananlar temasının ışığından rahatsız olabiliyor ve bu nedenle de daha koyu bir ışık olmasını isteyebiliyorlar. Bu nedenle de WhatsApp karanlık mod nasıl yapılır diye araştırmaya koyuluyorlar. İşte bu neticede sizler için WhatsApp karanlık gece modu yapma işlemini adım adım anlatacağız.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarını düşünerek varsayılan, karanlık ve aydınlık olmak üzere üç tema modu sunuyor. Özellikle gözleri ışığa hassas olan kişilerin tercihi olan karanlık mod (dark mode) sayesinde gözler daha az beyaz ışığa maruz kalacak. Peki WP gece modu nasıl yapılır? İşte sizler için WhatsApp koyu mod yapma adımları.

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak elbette ki WhatsApp uygulamasına girin.
  • Ardından sağ üst kısımda bulunan üst üste üç noktaya tıklayın ve açılan seçeneklerden ‘Ayarlar‘a tıklayın.
  • Orada karşınıza çıkan seçeneklerden ‘Sohbetler‘e tıklayın.
  • Ardından ‘Tema‘ seçeneğine tıklayın ve ‘Koyu’ bölümünü işaretleyin.
  • Son olarak ‘Tamam‘ butonuna tıklayın.

Evet artık böylelikle WhatsApp sizin için temayı karanlık yapacak ve bu sayede gözleriniz beyaz ışıktan bir nebze de olsa korunacak. Zaten birçok sosyal medya platformu ve beraberinde birçok web sitesi karanlık mod özelliğini sizlere sunuyor. Bu da gözleri beyaz ışığa hassas olan kişiler için oldukça önemli bir özellik oluyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir