TEKNOLOJİ

İnstagram Karanlık Mod (Gece, Aydınlık, Dark Mod) Nasıl yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan İnstagram, milyarlarca kişi tarafından uzun saatlerce aralıksız kullanıyor. Elbette ki bu doğrultuda da gözler aşırı beyaz ışığa maruz kalıyor ve göz rahatsızlıkları ortaya çıkabiliyor. Peki İnstagram karanlık mod nasıl yapılır? İşte sizlere İnstagram gece modu yapma adımları hakkında detayları.

Facebook, İnstagram gibi platformlar üzerinde saatlerce vakit geçirebiliyoruz. Elbette ki bu da hem gözlerimizin bozulması hem de vaktimizi boşa harcamaya neden oluyor. Fakat alışkan haline geldiği için de sürekli kullanılıyor. Tabi uzun süre kullanınca gözler beyaz ışığa fazla maruz kalıyor ve görme sorunları yaşanıyor. İşte bu nedenle de İnstagram üzerinde fazla ışığa maruz kalmamak adına tema tercihini yapabiliyorsunuz. Bu tercihler arasında da karalık mod özelliği bulunuyor ve bir nebze de olsa gözleriniz beyaz ışıktan korunabiliyor. Peki İnstagram karanlık mod nasıl yapılır?

İnstagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

 • Elbette ki ilk olarak buraya tıkayarak İnstagram’ın sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın.
 • Hemen ardından sağ altta bulunan profil simgenize tıklayın.
 • Ardından sağ en üstte bulunan üç çizgiye tıklayın.
 • Açılan alanda ‘ayarlar’ seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan alanda ‘Tema’ seçeneğine tıklayın.
 • Orada açılan alanda size üç seçenek sunuluyor. Bu seçenekler; ‘Sistem varsayılanı, Aydnlık, Karanlık) şeklinde.
 • Siz orada ‘Karanlık’ seçeneğini işaretleyin.
 • İşaretledikten sonra İnstagram sizi otomatik olarak seçtiğiniz temaya yönlendirecek.

İşte işlem bu kadar basit! Artık sizle de İnstagram hesabınızı karanlık mod ile kullanacaksınız ve dilediğiniz zaman aynı adımları takip ederek aydınlık moda geri getirebilirsiniz. Daha önceki konularımızda da belirttiğimiz üzere göz sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var. Çünkü beyaz ışık olmasa da karanlık mod özelliği de sizleri bir yere kadar ışıktan korur ve uzun süre kullanımlarda gözlerinize rahatsızlık verecektir. O nedenle elden geldiği kadar telefon, bilgisayar, tablet, televizyon gibi cihazları minimum seviyede kullanmaya özen gösterelim.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

2 thoughts on “İnstagram Karanlık Mod (Gece, Aydınlık, Dark Mod) Nasıl yapılır?

 • Serkan

  Gayet açıklayıcı olmuş tekte yaptım teşekkürler.

 • Davidshini

  thank you very much

Yorumlar kapatıldı.