TEKNOLOJİ

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme bildiğiniz üzere direk site üzerinden yapılmıyor ve bu da bilgisayarı aktif olarak kullananlar için sıkıntı oluyor ve bu doğrultuda da bilgisayardan Instagram’a fotoğraf nasıl yüklenir diye araştırma içine giriyorlar. İşte sizleri fazla uğraştırmadan tek konu üzerinden bilmeniz gereken tüm bilgileri sunacağız..

Bilgisayarınızda yer alan fotoğraflarınızı Instagram hesabınıza eklemek istiyorsunuz fakat bilgisayar üzerinden direkt olarak bunu yapmak mümkün değil. Eskiden direk mesaj atmakta mümkün değildi fakat artık Instagram’a tarayıcılardan direk mesaj atmak şuan mümkün. Fotoğraf yüklemekte şuan mümkün olmasa da ilerleyen zamanlarda bunu da direkt olarak atmayı mümkün kılacaklardır. Her neyse biz gelelim dolaylı yoldan bilgisayardan Instagram’a foto yüklemek için ne yapıldığını anlatmaya.

Bilgisayardan İnstagram’a Fotoğraf Yükleme

Araştırmalarım doğrultusunda Chrome tarayıcısından Instagram websitesine giriş yapıp, daha sonra hesabınızı açtıktan sonra sağ tıklayıp, çıkan seçeneklerden ‘İncele‘ seçeneğine tıkladığınızda sayfanın hemen sağında kod bölümü çıkıyor. O kod bölümünün sol üst kısmında Elments yazan yerin sol yanında dosya işareti var, işte ona tıkladığınızda aynı mobil sayfa gibi olduğu ve aynı mobildeki gibi kamera resmine tıkladığınızda bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme yapabildiğiniz belirtiliyor fakat ben şahsi olarak denedim ve böyle bir şey ortaya çıkmadı. Birçok yerde bu şekilde yazıyor ve çıkmıyordu fakat ben sayfayı yenileyince düzeldi ve fotoğraf yükleme kısmı çıktı..

Diğer bir yöntem ise bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir programı Instagram hesabınıza entegre ederek rahatça bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme programı ile işlemi yapabilirsiniz. Bu programın adı ‘Gramblr‘ programıdır. Açıkçası kendim bu programı kullanmadım fakat okuduğum ve araştırdığım kadarıyla programın işe yaradığı söyleniyor..

Gramblr Nasıl Kullanılır?

  • Yapmanız gereken ilk adım elbette Gramblr programını bilgisayarınıza kurmak olacaktır.
  • Programı kurduktan sonra sıra Instagram hesabınız ile Gramblr programının eşleştirmesini yapmanız gerekecek.
  • Bu adımdan sonra da bilgisayarınızdan hangi fotoğrafı Instagram hesabınıza yüklemek istiyorsanız o fotoğrafı uygulama içerisinde gösterilen kısıma sürükleyip bırakın ve fotoğrafı uygulamaya yüklemiş olun.
  • Ardından istediğiniz filtreyi seçebilir veya fotoğrafınıza hareket ekleyebilirsiniz.
  • Son işlemimizde ise ister bir söz girip hashtag(#) girerek fotoğrafınızı hemen paylaşabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafınızı ilerleyen bir sürede paylaşmak isterseniz de ‘Başka Bir Zaman’ seçeneğinden zamanı belirleyerek ileri bir zamanda paylaşma imkanınız da mevcuttur.

Sizlere bu konumuzda bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme 2022 işlemi hakkında bazı bilgiler sunarak anlatmaya çalıştık. Umarım işinize yarayan bir yazı olmuştur.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir