TEKNOLOJİ

PDF Dosyası Nasıl Düzenlenir? En Kolay 2 Yol

PDF dosyası nasıl düzenlenir sorusu muhtemelen bir çok kişinin merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bilgisayarınız PDF dosyalarını açıyor fakat düzenleme sıkıntısı yaşıyorsanız çözümünüz bizde. O zaman fazla sözü uzatmadan PDF dosyası nasıl düzenlenir, online pdf düzenleme programları var mıdır? gibi sorularınıza cevap verelim.

PDF Dosyası Nasıl Düzenlenir?

PDF düzenlemek için sizlere en kolay iki yol sunacağız. Bunlardan ilki bilgisayarınıza PDF düzenleme programı yüklemek olurken diğer seçenek ise online PDF yazı düzenleme siteleri olacak.. Bunlar arasında tabi ki program yüklemek yerine online PDF düzenleme seçeneği size daha cazip gelecek olsa da yine de bilgi olması açısından sizlere sunalım.

Bilgisayara Program Yükleyerek PDF Dosyası Düzenleme

PDFelement

Bu programı bilgisayarınıza yükleyerek PDF dosyası düzenleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz fakat PDFelement programının ücretli bir program olduğunu belirtmeden edemeyeceğiz. PDFelement programının iki sürümü bulunuyor. Bunlardan biri standart sürüm olup pro erişimi olmayan basit işlemleri rahatlıkla yapabileceğiniz bir sürümdür. Diğeri ise daha fazla ekipmana ulaşmanızı sağlayan bir sürümdür ve standart sürüme göre biraz daha fazla ücreti vardır. Tamam PDF nasıl düzenlenir sorusu için güzel bir program ama ücretli olması açıkçası biraz caydırıcı seçenek olarak duruyor.

Adobe Acrobat

Adobe Acrobat programı da aynı PDFelement gibi ücretli bir PDF düzenleme programı olmasıyla dikkat çekiyor. Ücretli olmasından dolayı pekte paylaşmak istemesek de en azından bilgi olsun diye paylaşmak istedik. Çünkü oldukça kaliteli bir program olduğunu söyleyebiliriz.

Online Pdf Dosyası Düzenleme

Açıkçası herkesin ilk tercihi online PDF düzenleme seçeneği olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü bilgisayara yükleyip yer kaplayacağına online PDF yazı düzenleme işlemi yaparım daha kolay olur. Zaten çok çok ahım şahım bir şey yapacak olan kişi ücretli PDF programlarını kullanır ama ben ufak çaplı işlerimi halledeyim diyorsanız PDF yazı düzenleme ya da PDF resim düzenleme gibi işlemleri aşağıda vereceğimiz online PDF düzenleme sitesinden yapabilirsiniz.

Sejda Online PDF Editor

Sejda Online PDF Editor, Online PDF düzenleme siteleri için keşfettiğimiz ve oldukça işimize yarayan PDF düzenleme sitelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Sizler de PDF dosyalarınızı ücretsiz bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Kullanımı da oldukça basit olan PDF düzenleme editörü sayesinde rahatça düzenleme yapabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir