TEKNOLOJİ

Resim Arka Plan Silme Nasıl Yapılır? Logo Arka Plan Şeffaf Yapma!

Grafik tasarım yapan kişiler için elbette ki en önemli şeylerden bir tanesi de zamandır. Bu neticede de resim arka plan silme nasıl yapılır olduğunu araştırıyor ve hızlı bir şekilde işlerini halletmek istiyor. İşte ücretsiz resim arka plan şeffaf yapma hakkında detaylar.

Birçok kişi, gerek grafik tasarımıyla ilgilenmesi gerekse bir logo oluşturmak adına resim arka plan silme işlemi gerçekleştirmek isteyebiliyor. Çünkü arka planda beyaz dahi bir şey göründüğü zaman kaliteli bir görüntü ortaya çıkmayabiliyor. Peki resim arka plan silme nasıl yapılır? İşte resim arka plan silme online hakkında detaylar.

Resim Arka Plan Silme Nasıl Yapılır?

Resim arka plan silme programsız olarak bulmak elbette oldukça önemli diyebiliriz. Çünkü program yükle falan derken büyük zaman kaybı yaşanabiliyor. O nedenle de resim arka plan silme online siteler araştırılıyor. Genel olarak birçok yerde konu hakkında bilgi verilmiş olsa da sizlere vereceğimiz bilgi ile resim arka planı çok basit birkaç işlem ile şeffaf yapabileceksiniz. Hadi o zaman gelin resim arka plan silme sitesi olan remove.bg ile adım adım logo arka plan silelim.

Resim Arka Plan Silme
Resim Arka Plan Silme
  • Karşınıza çıkan ekranda ‘Upload Image‘ yazan butona tıklayın.
  • Ardından cihazınızdan hangi resmin arka planını silecekseniz onu seçin.
  • İşte seçimi yaptıktan sonra resim arka plan silme sitesi resmi yükleyecek ve otomatik olarak arka planı silecek.
Resim Arka Plan Silme
Resim Arka Plan Silme
  • Size ise sadece resmin hemen sağ kısmında yer alan ‘Dowland‘ ya da ‘Dowland HD‘ seçeneklerinden resmi cihazınıza indirmek kalacak.
Resim Arka Plan Silme
Resim Arka Plan Silme
  • Ayrıca resmin arka planını sildikten sonra yeni arka plan eklemek isteyenler ise yüklediğiniz resmin hemen sağ üst kısmında ‘Edit‘ yazan yere tıkayarak farklı farklı arka plan ekleme şansınız da vardır.

Gördüğünüz üzere resim arka plan silme programsız online olarak yapmak bu kadar kısa ve kolay. Sizler de website logosu gibi resimlerin arka planını silmek istiyorsanız yapmanız gereken yukarıdaki adımları uygulamak olacak.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir