TEKNOLOJİ

Pinterest Video Yükleme Nasıl Yapılır? Pinterest Video Ekleme!

Pinterest, resim pinleme siteleri arasında en güçlü kitleye sahip olan platformların başında geliyor. Yabancı ülke kitlesi açısından büyük bir erişim sağlanıyor olması ve aranılan milyonlarca içeriğe resim olarak ulaşılabiliyor olması bu platformu daha da ilgi çekici hale getiriyor. Resim pinlemenin yanı sıra şimdilerde ek olarak Pinterest video paylaşma özelliği getirerek daha da gelişmeye devam ediyor. Peki Pinterest’e video nasıl yüklenir? İşte Pinterest video yükleme nasıl yapılır? sorusunun yanıtı.

Pinterest video yükleme işlemi aynı resim yükler gibi bir işlem olacak. Web sitenizdeki videoları veya Youtube videolarınızı artık Pinterest platformunda aynı resim pinler gibi paylaşabileceksiniz. Peki Pinterest video yükleme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki adımları uygulamak olacak.

Pinterest Video Yükleme Nasıl Yapılır?

  • Pinterest video paylaşma işlemi için ilk olarak Pinterest üyeliği oluşturmanız gerekiyor. (Üyeliğiniz var olduğunu düşünerek devam ediyoruz.)
  • Pinterest hesabınızın sağ üst kısmında yuvarlak kırmızı renkte artı(+) işaretine tıklıyoruz.
  • Altında seçenek olarak ‘Pin Oluştur‘ seçeneği çıkacak, tıklayın.
  • Eğer içeriğinizi bir website ya da Youtube gibi bir platformdan yükleyecekseniz açılan sayfanın en alt sol kısmında ‘Siteden kaydet‘ butonu var, işte ona tıklayarak hangi videoyu ekleyecekseniz o videonun linki yapıştırıp, yön işaretine tıklayın. Eğer bilgisayardan yükleyecekseniz ‘ Görseller veya bir video yüklemek için sürükleyip bırakın veya tıklayın‘ yazan alana tıklayın.
  • Ardından biraz üste çıkın ve videonuzun resmini seçip ‘Pin’e Ekleyin‘ butonuna tıklayın.
  • Ardından ‘Başlığınızı ekleyin‘ yazan kısma videonuzun başlığını, hemen bir alt kısmında yer alan ‘Pininizin ne hakkında olduğunu herkese söyleyin‘ alanına da videonuz hakkında bir açıklama ekleyin.
  • Ardından sağ üst kısımda yer alan ‘Yayınla‘ butonunun solunda yer alan ‘Seç‘ kısmından Video Pin için bir pano seçmeniz gerekiyor. Önceden oluşturduğunuz bir panoya kaydedecekseniz oradan seçebilir ya da yeni bir pano oluşturacaksanız da açılan ekranın en altında yer alan ‘Pano Oluştur‘ butonuna tıklayarak yeni bir pano oluşturabilirsiniz.
  • Son olarak da yapmanız gereken ‘Yayınla‘ butonuna basıp Video Pin paylaşım işleminizi bitirmek olacak.

Pinterest’in yeni özelliği Pinterest’te video paylaşma adımlarını adım adım sizlere anlattık. Nasıl resim pin oluşturuyorsanız video pin oluşturmak da birkaç adımla yapılabiliyor. Bunun yanı sıra Youtube videolarınızın altında bulunan ‘Paylaş’ sekmesi ile de Pinterest video yükleme işlemi yapma şansınız vardır.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir