DEKORASYON/SEYAHAT

Türkiye’nin En İyi Otobüs Firmaları Sıralaması

Türkiye’nin en iyi otobüs firmaları sıralaması yaparken seyahat etmenin oldukça yorucu olmasından dolayı konforu da düşünerek listeleme yapmaya çalışacağız. Özellikle de kendi arabası olmayıp otobüs yolculuğu yapmak zorunda olanlar için seyahat etmek zulüm olabiliyor. İşte bu nedenle de otobüs yolculuğu yapacak olanlar en rahat otobüs firmaları hangileri olduğunu araştırıyor. Peki en iyi otobüs firmaları hangileri? Gelin birlikte lüks otobüs firmaları hangileri olduğunu görelim.

Otobüs seyahati yapacak olan herkes yolculuk boyunca rahat edip, en iyi hizmeti almak ister. Sonuç olarak bunun için para ödüyorlar. İşte bu nedenle de yolculuğunu en iyi otobüs firmaları ile yapmak istiyorlar.. O zaman gelin en çok tercih edilen şehirler arası otobüs firmaları hangileri onların listesini paylaşalım.

En İyi Otobüs Firmaları

Aşağıda belirteceğimiz otobüs firmaları genel olarak 5 üzerinden oylandığında en iyi puanı alan otobüs firmaları isimleri vardır.

PAMUKKALE TURİZM

Genele bakıldığında da en çok tercih edilen firmalar arasında Pamukkale Turizm yer alıyor. Diğer birçok otobüs firmasına göre fiyatları pahalı olsa da oldukça iyi hizmet veren lüks denebilecek otobüs firmaları arasında yer alıyor. Belirli aralarla kahve, kek, bisküvi gibi sunumlarının yanı sıra, koltuklarının konforlu ve televizyon ekranlarının çalışır durumda olması firmanın kalitesini gösteriyor olsa da bazı koltuklarda televizyon ekranlarının çalışmadığına da rastlandığı belirtiliyor. Bazen kulaklıkların olmaması sıkıntı olsa da muavinlerden rica ettiğinizde sizler için ayarlayabiliyorlar. Hizmet bakımında 5 üzerinden 4.8 puan aldığı görülüyor.

KAMİL KOÇ

1926 tarihinde hizmet vermeye başlayan ve Türkiye’nin ilk otobüs firması unvanına sahip olan Kamil Koç da en çok tercih edilen firmalar arasında yer alıyor. Hatta 5 üzerinden 4.9 puan alarak zirvede yer alan firma diyebiliriz. Her ne kadar popüler bir otobüs firması olsa da çalışmayan televizyon ekranlarının olduğu koltuklarda mevcuttur. Koltukları konforlu denebilecek düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Fakat en arka koltuklarda pek yolculuk yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Yine de şunu belirtmek isteriz ki, diğer birçok otobüs firmasına göre en iyi otobüs firmalarından bir tanesi diyebiliriz.. Fiyat konusunda da Kamil Koç firması da pahalıya kaçmış desek doğru olacaktır.

En iyi otobüs firmaları hakkında bazı bilgiler sunmaya çalıştık. Sonuçta bir yolculuk yapılacaksa ve bu otobüsle olup para ödenecekse, insan biraz konfor bekliyor. İşte bizde bu nedenle elden geldiği kadar kaliteli hizmet veren otobüs şirketleri arasında birkaçından bahsettik. Eğer ki ilerleyen zamanlarda daha da kalite firmalara denk gelirsek konumuzun içerisine ekleme yapacağız. Otobüs firmaları logo konusunda da elbette ki kendine has yapıya sahip diyebiliriz.

Nilüfer Turizm

Nilüfer Turizm olarak da bilinen Nilüfer Otobüs Firması, Türkiye’de otobüs taşımacılığı alanında faaliyet gösteren bir firmadır. Özellikle İstanbul merkezli olarak İstanbul’dan çeşitli şehirlere ve bu şehirlerden İstanbul’a seferleri bulunmaktadır.

Nilüfer Turizm, genellikle konforlu ve güvenli yolculuk hizmeti sunmayı amaçlayan bir otobüs firmasıdır. Geniş koltuk aralıkları, koltuk yanı eğlence sistemleri, yiyecek ve içecek servisi gibi özellikleriyle bilinir.

Firma, online bilet satışı yapmakta ve genellikle İstanbul’un önemli otogarlarından biri olan Esenler Otogarı’ndan kalkan otobüsleriyle hizmet vermektedir. Ayrıca, diğer şehirlerdeki terminallerden de bilet satışı ve hizmet sunmaktadır.

Otobüs Firmaları Hangi Bakanlığa Bağlı?

Milyonlarca kişi şehirler arası yolculuk yaparken otobüs yolcuğu yapmak zorunda kalıyor. Bu nedenle de bir nebze de olsa konforlu bir yolculuk sürmek istiyor. Özellikle de konforlu bir hizmet alamayan ya da otobüs genelinde bir sorun yaşadığında otobüs firmaları nereye şikayet edilir diye merak edebiliyor. Bu kapsamda da otobüslere hangi bakanlık bakıyor diye araştırılıyor. Otobüs firmaları kime şikayet edilir diye merak ediyorsanız ve otobüs firmaları kim denetliyor diyorsanız Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olmasından dolayı şikayetlerinizi buraya iletmeniz mümkündür.

Aynı zamanda şikayet etmek ya da memnuniyet bildirmek amaçlı olarak otobüs firmaları iletişim bilgileri de elbette araştırılabilir. Bu durumda firmaların resmi web sitelerini ziyaret ederek ulaşmanız mümkün. İşin özü otobüs firmaları telefon numaraları için sitelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.