TEKNOLOJİ

Garantili Hit Arttırma Yöntemleri: Trafik Arttırma Yolları

Site trafiği arttırma işlemi elbette ki en küçüğünden en büyüğüne kadar her web site sahibinin isteyeceği şeylerin başında geliyor desek yanılmayız. O nedenle de bizler de sizler için konumuz içerisinde garantili hit arttırma yöntemleri konusunda hangi adımları izlemeniz gerektiğini anlatmaya çalıştık.

Site trafiği arttırmak demek, daha fazla kişinin içeriklerinizi ziyaret etmesi demektir ve bu durumda elbette ki net kazancınızı daha da arttırmanız anlamına geliyor demektir.

Özellikle yeni bir site ya da blog kurduysanız elbette ki para harcama konusunda temkinli yaklaşacaksınız. İşte o nedenle de elden geldiği kadar tanıtım yazısı yazdırmadan, backlink satın almadan, hiçbir pazarlama yöntemi kullanmadan kısaca reklam yaptırmadan web site hit arttırma nasıl yapılır olduğunu sizlere anlatacağım.

Organik trafik nasıl arttırılır sorusuna sizlere bu konumuzda hiçbir ücret ödemeden yardımcı olmaya çalışacağız. Yazımda sizlere web sitesi hit arttırma işlemi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini kısaca hangi adımları uygulamanız gerektiğini adım adım anlatmaya çalışacağız.

Anahtar Kelime Tespit Ederek Hit Arttırma

İlk olarak web sitenize hangi anahtar kelimeden daha çok trafik aldığınızı tespit ederek işleme başlayalım. Bunun için hemen Google Search Console‘a tıklayıp web sitenizin kayıtlı olduğu mail üzerinden oturum açmanız gerekiyor. Oturum açıktan sonra açılan sayfanın sol tarafındaki menüde yer alan Performans sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu işlem ile tekil hit arttırma işlemini de kolaylıkla yapabileceğiz.

Tıklama işlemi gerçekleştirdikten sonra açılan ekranın sağında birazcık aşağıya indiğinizde Sorgular kısmı karşınıza çıkacak. İşte orada ziyaretçi sayısı arttırma işlemi için kullanacağımız anahtar kelimeler yer alacak. Orada karşınıza çıkan kelimeler sizin web sitenize girişlerde kullanılan anahtar kelimelerdir. Biz bu kelimeleri web sitesi hit arttırma yöntemi olarak kullanacağız.

Sorgular bölümünde ilk sırada çıkan kelime zaten en çok ziyaretçi çeken kelime olacağı için siz daha altlarda bulunan bir anahtar kelimeyi kullanarak web sitesi ziyaretçi sayısı arttırma işlemi yapmanız daha doğru olacaktır. Hatta bunu diğer bütün kelimeler için yaparsanız organik trafik arttırma yolunda büyük adım atmış olursunuz.

Sıra geldi Google amcanın bize sunduğu kolaylığı kullanmaya. Sorgular bölümde seçtiğiniz anahtar kelimenizi Google’a yazın. Bunun üzerine Google zaten size yazdığınız anahtar kelimenize göre uzantılı anahtar kelimeler sunacak. Eskiden Google bunları ‘… ile ilgili aramalar’ (… burada arattığınız kelimeniz oluyor) şeklinde anasayfasının en altında sunardı fakat yeni güncellemeler sonrasında birkaç değişiklik oldu.

Uygulamanız Gereken: İşte bu kelimeleri alıp yazdığınız yazınızın içerisinde kullandığınız taktirde hit arttırma yöntemleri içerisinde en önemli detaylardan birini yapmış olacaksınız. Bu sayede de trafik arttırma konusunda bir adım daha atmış oluyorsunuz.

Tabi burada sırf anahtar kelime uzantılarını kullanayım diye gelişi güzel bir şekilde yazmayın. Misal hit arttırma yolları anahtar kelimesini kullanacaksanız, bunu yazı akışı içinde dikkat çekmeyecek bir şekilde sunmanız çok önemli.

Web Site Ziyaretçi Sayısını Arttırma Detayları

Bu işlemi uyguladık sonra Google üzerinden gelen web site trafiğinizi büyük oradan arttırmış olacaksınız. Yani bu da organik hit arttırma yöntemleri arasında uygulanması gereken en iyi yöntemdir. Mutlaka kısa vadede olmasa da uzun vadede sizi en üst sıralara çıkaracak. Zaten konumuzun başında da söylediğimiz gibi site hitini arttır diye boş yere denmiyor. Çünkü site hiti arttırma demek potansiyel kazancınızın da artması demektir.

Son olarak yazılarınızda kullandığınız anahtar kelimelerinizi cümle akışını bozmadan 2 defa kullanmanız önemlidir. Tabi 300 kelime yazdığınız bir yazınızı da anahtar kelimelere boğarak cümle akışını bozmayın. Genelde uzun yazılarda bunu kullanmanız site trafiğinizi arttırma konusunda fayda sağlayacaktır.

Bizler bu yazıyı yazarken genel manasıyla aşağıda bulunan anahtar kelimeleri kullanarak işlem yapmaya çalıştık. Bu kelimeleri elimizden geldiği kadar yazımızın anlam bütünlüğünü bozmadan en az 2 defa kullanma çalıştık.

 • Site hit arttırma
 • Site ziyaretçi sayısını arttırma
 • Ziyaretçi sayısı arttırma
 • Site trafiği arttırma
 • Site hit arttırma
 • Hit arttırma yöntemleri
 • Site hit artırma
 • Site hitini arttır
 • Web sitesi hit arttırma
 • Trafik arttırma
 • Web sitesi ziyaretçi sayısı arttırma
 • Web site hit arttırma

Olay bundan ibarettir ve eğer ki uzun yazılardan oluşan bir web site kurmayı düşünüyorsanız, mutlaka ve mutlaka bu yöntemi denemenizde fayda olacaktır. Yok arkadaş bu işe yaramaz demeyin, deneyin ve sonucunu görün.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.