DEKOR/SEYAHAT

En İyi Seyahat Siteleri: Gezmeyi Sevenlere Gezi Rehberi Siteleri

Aslında bu tür bir yazı yazmayı pek düşünmüyordum fakat o kadar kaliteli seyahat siteleri var ki, yazmadan edemedim. Çünkü kendi deneyimlerini yaşayarak bizlere sundukları için en iyi seyahat siteleri listemde yer almaya hak kazandılar. İşte bu siteleri takip ederken o kadar keyif ile takip ediyorum ki, gerçekten bende sanki oraları gezmişim gibi hissediyorum. Peki en iyi gezi siteleri hangileri? İşte sizler için gezi siteleri listesi.

En İyi Seyahat Siteleri Listesi

Yolda Olmak

En iyi seyahat siteleri listemde elbette ki yolda olmak adlı siteye yer vermesem olmaz. Sitenin sahibi Kemal Kaya, kendi deneyimleri ile sizlere için adeta gezi rehberi oluyor. Gezdiği yerleri en ince detayına kadar anlatan ve gezdiği yerlere yazıya dökerken de adeta zevk aldığını belli oluyor. Sizlere sadece Türkiye’den yerleri değil, dünyanın birçok yerini deneyimleyip tam bir gezi rehberi tadında sunum yapıyor. Ayrıca vizesiz ülkeler hakkında da sizlere güzel bilgiler sunuyor. Her yazısını severek okuyorum. Eğer sizlerde bir gezi turu yapacaksanız, tavsiyem Kemal Kaya’nın Yolda Olmak adlı sitesini incelemeniz olacaktır.

Biz Evde Yokuz

En iyi seyahat siteleri listesi hazırlanır da Biz Evde Yokuz olmaz mı.. Elbette ki olacak. Tam bir gezi rehberi. Türkiye’den tutun dünyanın bir ucuna kadar konaklama, gezi rotasını en iyi ve detaylı bir şekilde deneyimleyip bizlere sunuyor. Kendilerine “Evde Oturan Erken Ölür” sözünü benimseyerek yola çıkan Duygu Şar ile Bilgehan Çelik, hem gezip hem de gezi turu yapacak olanlara tam bir gezi rehberi oluyorlar.. Ben dünya turu yapmak istiyorum diyorsanız mutlaka “Biz Evde Yokuz” sitesini inceleyerek yola çıkmalısınız..

Oitheblog

İki yakın arkadaş olan Öykü Doğan ve İdil Atay’ın gezi deneyimlerini paylaştığı en iyi gezi siteleri arasında yer alan Oitheblog, takip ettiğim gezi siteleri arasında. Gürcistan, Almanya, İtalya ve dünyanın dört bir yanından gezi deneyimlerini detaylı bir şekilde sizlere sunarak, gezi turu yapacaklara rehber oluyor. Eğer ki bir gezi planınız varsa iki yakın arkadaşın gezi deneyimlerinden mutlaka faydalanmalısınız.

EnUygun

Türkiye’nin en iyi gezi rehberi sitelerinin başında olmazsa olmazlardan bir tanesi de elbette ki Enuygun sitesi desek yanlış olmaz. Nedeni ise çok basit. Türkiye’nin otobüs biletleri ve uçak biletleri satışı konusunda çok ünlü bir site olmasının yanı sıra seyahat bloglarında gezi rehberi olacak yazılarıyla gittiğiniz yerleri daha önce gezip dolaşmış gibi kolay bir şekilde bulabileceksiniz. Ayrıca nerede ne yenir, nerede tatil yapılır, gezilmesi gereken en güzel yerler neresi olduğunu da en güncel ve en uygun bir şekilde kolayca bulabileceksiniz. Aynı zamanda en uygun ve ucuz fiyatlı konaklama (otel) rezervasyonlarını da yine Enuygun sitesinde yapmanız mümkün.

Sizlere bu konumuzda en iyi seyahat siteleri içinde gezilebilecek yeri kendi deneyimleri ile paylaşan ve gezi rehberi tadında siteleri listeledik.. Ben bir gezi turu yapacağı acaba nereyi gezsem, nerede konaklasam, nerede tatil yapsam, en ucuz nerelerde konaklayabilirim diyorsanız gezi yoldaşı olacak bu en iyi gezi sitelerini incelemenizde fayda olacak.. Konumuza yeni yeni gezi siteleri eklemesi yine ilerleyen zamanlarda yapılacaktır. Ara ara güncelleme yapacağız.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

8 thoughts on “En İyi Seyahat Siteleri: Gezmeyi Sevenlere Gezi Rehberi Siteleri

 • Merha

  verdiğiniz detaylı bilgilerden ötürü çok teşekkür ederim

  Yanıtla
 • YT

  detaylı ve akıcı bir makale olmuş kaleminize sağlık

  Yanıtla
 • Hüseyin

  Verdiğiniz detaylı bilgilerden ötürü çok teşekkür ederim

  Yanıtla
 • Yeni

  epeyce faydalı bir makale oldu benim için karşılaştığıma sevindim

  Yanıtla
 • Mehmet

  detaylı bir bilgilendirme olmuş fayda gördüm teşekkür ederim

  Yanıtla
 • Ömer

  detaylı bir makale olmuş epey faydasını göreceğimi düşünüyorum teşekkürler

  Yanıtla
 • Ahmet

  Detaylı bir içerik olmuş. Üstelik de akıcı. Teşekkürler

  Yanıtla
 • salim

  Detaylı bir makale olmuş. Baştan sona okudum ve karşılaşmış olduğum için de mutluyum. Teşekkür ederim.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir