EĞİTİM

Büyük Girişimcilerin Motive Eden 30 Sözü

Bazen biz insanlar motive olmak adına farklı farklı yollar deneriz. Bu yollar içinde de genel olarak ün yapmış kişilerin sözlerinden faydalanırız. Özellikle büyük girişimci olan kişilerin sözleri bizlere her zaman daha motive etmiştir. İşte bizde bilmeyenler ve duymayanlar için büyük girişimcilerin motive eden 30 sözü paylaşımında bulunuyoruz. Bir nebze de olsa moralsiz olduğunuz anda bu sözleri okuyarak kendinizi motive olmuş hissedebilir, rahatlayabilirsiniz.

Girişimcilerin motive eden sözleri bizlere bazen en umutsuz kaldığımız noktada zirveye kadar taşıyabileceğimiz gücü verebilir. Herkesin kendi idol edindiği biri illa ki vardır. Kimi bir fizikçiyi idol alırken kimileri ise bir girişimciyi kendine idol olarak görebilir. Yani bu kişinin ilgilendiği branşa göre değişiklik gösterebilir. İşte ben girişimci biriyim ve idol aldığım bazı girişimcilerin sözleri beni başarıya götürmüştür diyebilirsiniz. Bunun için gelin sizlere büyük girişimcilerin motive eden sözlerini sizlere sunalım.

Büyük Girişimcilerin Motive Eden 30 Sözü

Walt Disney (Disney Eş Kurucusu): Başlamak istiyorsan konuşmayı bırak ve işe koyul.
Steve Jobs (Apple Kurucusu): Sevdiğiniz işi yapın. İnovasyon liderle takipçiyi ayırt eder.
Ron Conway (Sv Angel Eş Kurucu): Şirket kurmak için her zaman güzel bir zamandır.
Kevin Rose (Digg’in Kurucusu): Eğer bir şeye inanıyorsanız, geceleri ve hafta sonları da çalışın. Kendinizi çalışıyor gibi hissetmeyeceksiniz.
Jake Nickell (Threadless Eş Kurucusu): Korkuya dayalı kararlar vermeyin.
Dave Mcclure (500 Startups Kurucusu : Yaptığınız işe yeni bir özellik katmak seks gibidir. Bir kere hata yaparsanız ömrünüz boyunca bedelini ödersiniz.
Pete Cashmore (Mashable Kurucusu): Kendimizle rekabet ediyoruz, başkalarının nasıl hareket edeceğini kontrol edemeyiz.
Josh James (Omniture Eş Kurucusu): Canımı sıkan şeyler bana fikir olarak geri döner.
Matt Brezina (Xobni Eş Kurucusu): Şirket kurmak evlenip çocuk sahip olmaya benzer.
Bob Parsons (Go Daddy Kurucusu): İstifa etmeye hazır olduğunuzda, düşündüğünüzden daha yakınsınız.

Jack Ma (Ali Baba Express’in Lider Kurucusu): Rakiplerinizi unutun ve müşterilerinize odaklanın.
Todd Garland (Buysellad Kurucusu): İnsanlara fikrinizi anlatın. İlgisizlikleri veya şüpheleri sizi motive eder.
Garrett Camp (Stumbleupon Eş Kurucusu): Mümkün olduğunca kendi ayaklarınızın üzerinde durun.
Mark Cuban (Hdnet Eş Kurucusu): Ürünleriniz müşterileriniz için rakiplerinizinkinden daha kolay satın alınabilir olsun, aksi taktirde onları rakiplerinize kaptırabilirsiniz.
Mark Zuckerberg (Facebook Eş Kurucusu): Uzun vadeli düşündüğüm için kendimle gurur duymak hoşuma gidiyor, çok uzun vadeli olmadıkça.
Biz Stone (Twitter Kurucusu): Zamanlama, azim ve on yıllık çaba sonucunda yaptıklarınız bile eninde sonunda sizi bir gecede başarılı olmuş gibi gösterir.
Mark Forrester (Woothemes Eş Kurucusu): Alanınızdakilerin en iyileriyle irtibata geçin, onlardan öğrenin.
Larry Page (Google Eş Kurucusu): Her zaman beklenenden daha fazlasını ver.
Dennis Crowley (Foursquare Eş Kurucusu): İnsanların fikrinizin aptalca olduğunu söylemesine izin vermeyin. Eğer bir şeyle ilgili gerçekten tutkuluysanız, onu yapmanın bir yolunu bulun.
Chris Hughes (Facebook Eş Kurucusu): Etrafınızda iyi danışmanlarınız olmalı, ama içgüdülerinize de güvenmek zorundasınız.

Larry Ellison (Oracle Eş Kurucusu): Bir yenilik yaptığınızda insanların size deli gözüyle bakmasına hazırlıklı olun.
Henry Ford (Ford Kurucusu): Yapabileceğinizi düşündüğünüz zaman haklısınız, yapamayacağınızı düşündüğünüz zaman da.
Dina Kaplan (Blip.tv Kurucusu): İyi bir takım için en önemli nitelik güvendir.
Joshua Schachter (Delicious Kurucusu): Yeni bir şey yaratırken ölçüm yapmak zordur, insanlar ürününüzü ilk kullanan olmayı istemezler.
Tim O’Reilly (O’Reilly Media Kurucusu): Bir buluş yapılmaya başladığı zaman değil bitirildiği zamanki dünyaya ait olmalıdır.

Gary Vaynerchuck (Wine Library TV Kurucusu): İnsanlar ne istediklerini bilmezler ve kötülemekte aceleci davranırlar. Bunu bir fırsat olarak kullanın.
Michael Arrington (Techcrunch Kurucusu): Başarısızlığınız sonucunda aslanlar tarafından yenilmediğiniz bir dünyada yaşıyoruz. Yapmanız gereken gidip başka bir iş bulmak.
Noah Everett (Twitpic Kurucusu): Kısa yoldan para kazanmak için kendinizden taviz vermeyin.
Tony Heiser (Twitpic Kurucusu): Her ne düşünüyorsanız, daha büyük düşünün.
Sam Lessin (Drop.io Eş Kurucusu): Tutkuyla sevdiğin şeyi yap, ben gerçekten çok sevdiğim bir şey üzerinde çok çalışıyorum.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir