TEKNOLOJİ

Sayfa Yenileme Siteleri: Online 2 Otomatik Site Yenileme Servisi

Online otomatik sayfa yenileme siteleri var mı diye merak edenler olabileceği için iki tane siteyi sizle paylaşmak istedik. Bunlar doğrultusunda ben kod ile uğraşmak istemiyorum online web site yenileme sitesi lazım diyorsanız konumuz size göre..

Sayfa Yenileme Siteleri

Her ne kadar site yenileme kodunu Adsense kullanıcıları için tavsiye etmiyor olsa da alexa sıralaması yükseltmek için kullanılan en bilenen yöntemlerdendir. Fakat bu da aldatmaca bir yükseliş olacağı için ilerleyen zamanlarda sitenize büyük ölçüde zararlar verebileceğini bilerek yapmanızı öneririm. Genelde haber siteleri gibi sürekli içerik yoğunluğunun olduğu sitelerde kullanılan otomatik sayfa yenileme olayı, kodlar ile yapılabilirken kimileri ise program ya da online siteler yardımı ile bu işlemi yapabiliyor. Bizde sizlere online sayfa yenileme servisleri paylaşıyoruz.

PageReboot
Online sayfa yenileme siteleri arasında en çok bilinen bir site olan ve alexa sıralamasında globalde 100,864. Hindistan’da ise 13,563. sırada yer alan bir sitedir. Siteye pagereboot.com adresine giderek karşınıza çıkan alanları doldurarak site yenileme işlemi yapabilirsiniz. Nasıl olacağını bilmeyenler aşağıdaki adımları izleyebilir.

  • İlk olarak pagereboot.com adresine gidin.
  • Siteye girdiğinizde “http://” yazan yere hangi sayfayı ya da siteyi otomatik yenileyeceksiniz orasının linkini yapıştırın.
  • Ardından “30 secs” yazan yeri “60 secs” yapın. Bu sayfanın kaç saniyede bir yenileneceğini gösterir.
  • Daha sonra REFRESH seçeneğine tıklayın. İşleminiz tamam.

Hangi sayfa linkini bıraktıysanız o sayfaya yönleneceksiniz ve o sayfa sekme üzerinde açık kaldığı sürece otomatik yenilenecektir. Sizin farklı sayfada olmanız önemli değil yine de yenilemeye devam edecektir.

RefreshThis

Online otomatik sayfa yenileme siteleri arasında yer alan diğer bir site ise RefreshThis sitesidir. Alexa global sıralamada 185,231. sırada yer alırken Nijerya’da ise 3,909. sırada yer alıyorlar. Siteye refreshthis.com yazarak ulaşabilir ve karşınıza çıkan alanları doldurarak otomatik site yenileme işlemi yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağını bilmeyenler aşağıdaki adımları izleyebilirler.

  • İlk olarak refreshthis.com adresine gidin.
  • Siteye girdiğinizde “https://” yazan yere hangi siteyi ya da sayfayı yenilemek istiyorsanız onun linkini yazın yapıştırın.
  • Ardından “refresh every 30 seconds” yazan yeri 60 yapın.
  • Hemen sonrasında altta yer alan “otomatik yenilemeye başla” seçeneğine tıklayın.
  • İşlem tamam artık hangi sayfa linkini yazdıysanız o sayfa 60 saniyede bir otomatik yenilenecek.

Bugün sizlere online otomatik site yenileme siteleri hakkında bilgiler sunduk. Gösterdiğimiz şekilde girip istediğiniz sayfayı otomatik olarak yenileyebilirsiniz. 60 saniyeden aşağısını seçmeyin çünkü siteniz ilerleyen zamanlarda büyük zararlar görebilir. Yine biz otomatik sayfa yenileme konusunda pek ılımlı bakmıyoruz ama yine de kullanacak olanlar için paylaşmak istedik. Kafanıza takılan soruları bizlerle konumuz altında sorabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir