TEKNOLOJİ

Blogger Yazı Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Blogger yazı tarihi değiştirme genel olarak eski yazılarını öne çıkarmak isteyen kişiler için merak edilen bir konudur. Google üzerinde arama yaptığınızda bu konu hakkında adam akıllı bir cevap olmadığı için sizler için blogspot yazı tarihi değiştirmek için ne yapmanız gerektiğini adım adım anlatacağız..

Blogger Yazı Tarihi Değiştirme

  • İlk olarak Blogger panelinize http://blogger.com/ adresinden giriş yapın.
  • Hangi yayının tarihini değiştirmek istiyorsanız, o yayının altındaki “Düzenle” seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza yayın sayfanız çıkacak, oradan sağ tarafta yer alan “Program Yap” seçeneğine tıklayın.
  • Genelde “Otomatik” olarak işaretli olan o seçeneği “Tarih ve saati ayarlayın” olarak işaretleyin.
  • Paylaştığınız içeriğinizi açılan o alandan hangi tarihte görünmesini istiyorsanız o tarihi seçin, misal 1 Ekim 2021’de yayınlandığınız içeriği 1 Ağustos 2022’da yayınlamak isterseniz o tarihi seçin.
  • Saatini de ister o an ki gibi bırakabilir isterseniz de gün içinde otomatik paylaşması için programlayabilirsiniz.
  • Ardından “Tamamlandı” butonuna tıklayın.
  • Son işlem olarak da sağ üstte yer alan “Güncelle” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

NOT = Eğer ki tarihini değiştirip ilerleyen bir tarihte konunuzu paylaşmak için programlayacaksanız bunun için ilk önce konunuzu “Taslağa Döndür” diyerek yapın. Yok eğer ben şimdiki zamanda hemen paylaşacağım diyorsanız yukarıdaki adımları ilerleyerek devam edin..

Blogunuzdaki link renklerini değiştirmek istiyorsanız: Blogger Link Rengi Nasıl Değiştirilir?

Evet değerli takipçi ve ziyaretçilerimiz, artık Blogger yazı tarihi değiştirme işleminin nasıl yapılacağını öğrenmiş oldunuz. Bu işlem genelde eski konuları öne çıkarmak amacıyla kullanılıyor. Zararı var mıdır? Aslında pek bir zararı olacağını zannetmiyorum ama yine de tarih değiştirmek pek uygun tercih değil gibi duruyor. Çünkü konunuz daha çok görüntülensin istiyor olabilirsiniz fakat bunu yazı tarih değiştirmek yerine güncellemeniz yani konu içine bir kaç yeni şey eklemeniz ya da konunuzun linkini diğer güncel ve alakalı içeriklerde anlamlı bir şekilde paylaşmanız daha çok hit kazandıracaktır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir