TEKNOLOJİ

Blogger Tema Sıkıştırma Nasıl Yapılır?

Blogger kullananlar, daha profesyonel görünüme sahip olmak için ücretsiz Blogger temaları kullanıyorlar. Bu nedenle de elbette hız sorunları yaşayabiliyorlar. Araştırdıklarında ise tema kodlamasından kaynaklanan sorunlar olabileceğini görüyorlar. Dolayısıyla da Blogger tema sıkıştırma nasıl yapılır diye araştırmaya koyuluyor. O zaman gelin sizlere blogspot tema sıkıştırma hakkında bilgiler sunalım..

Bildiğiniz üzere Blogger tema yapısı XML’dir. İşte bu nedenle isterseniz JavaScript ve CSS kodlarını tek tek sıkıştırma imkanınız var. Tabi tek tek uğraşmak oldukça zaman alacağı için, Blogger html şablonunuzdaki tüm XML yapısına sahip kodları sıkıştırma imkanınız var.

Blogger Tema Sıkıştırma Nasıl Yapılır?

  • Aslında çok basit bir yöntem ile bunu yapabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken “HTML Compressor” adresine tıklayınız.
  • Ardından “Code type” yazan açılır menüden “Blogger” seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra sol kısımda yer alan “Drag a File or Paste Code” yazan yere Blogger tema kodlarınızı yapıştırın.
  • Son olarak altta yer alan “Compress” butonuna tıklayarak Blogspot tema sıkıştırma işlemini bitirin.

NOT: Kodlarınızın yedeğini almayı unutmayın. Herhangi bir aksi durumda kodlarınızı tekrar yükleyerek sitenizin sorun yaşamasını engelleyebilirsiniz.

Evet değerli ziyaretçi ve takipçilerimiz, sizler için Blogger tema sıkıştırma nasıl yapılır sorusuna cevap verdik. Umarım işinize yarayan bir bilgi olmuştur. Kafanıza takılan bir şey olursa konumuz altında yorum olarak bizlere sorabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir