TEKNOLOJİ

Twitter Onaylanmış Hesap (Mavi Tik) Yapma Rehberi

Sosyal medya üzerinde bildiğiniz üzere Twitter onaylanmış hesaplar karşınıza çıkıyor. Bu profil kullanıcı adlarının yanındaki Mavi Tik olan hesapların onaylı hesap olduğunu gösteriyor. Peki Twitter onaylanmış hesap yapma nasıl olur? İşte sizlere Twitter mavi tik alma konusunda bazı ipuçları..

Hepimiz elbette bir hesabın kendimize ait olduğunu ve bu hesaptan başka hesabımız olmadığını göstermek isteriz. Çünkü saçma sapan sahte hesaplar açılıp, adımız ve resimlerimizle abuk sabuk işler yapılabiliyor. Bu nedenle de Twitter gibi sosyal medya platformlarında bir hesabın gerçek sahibi olduğu ve başka bir hesabınızın bulunmadığını ifade etmek için onaylanmış hesap olmak gerekebiliyor. Peki nasıl yapacağız?

Twitter Onaylanmış Hesap Yapma

  • Profilinize girip, Profil düzenle seçeneğine tıklayın.
  • Ardından Adınızın ve soyadınızın ya da sahne adınızın size ait olduğundan emin olun, kendi yüzünüzün bulunduğu bir profil fotoğrafı, Profil başlık fotoğrafı, Hakkında, Kendi internet adresiniz, Doğum tarihiniz gibi bütün gerekli bilgileri doldurup profilinizi kaydedin.
  • Kesinlikle Twitter hesabınızda bir telefon numarası kayıtlı olmalıdır. Yani telefon numaranız doğrulanmış olmalıdır.
  • Beraberinde doğrulanmış bir e-posta adresi de mutlaka olmalıdır.
  • Gizlilik ve güvenlik ayarlarındaki tweetlerinizi herkese açık olarak ayarlayın. Bu Twitter onaylamış hesap yapma için oldukça önemli bir husustur.

Bütün bunları yaptıktan sonra Twitter hesap doğrulama talebi göndermeniz gerekiyor. Nasıl mı?

Twitter Hesap Doğrulama Talebi Gönderme

  • Bu işlem için yapılması gereken çok basit.
  • Öncelikle Twitter mavi tik olmasını istediğiniz hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından Twitter Hesap Doğrulama Talebi bağlantısına tıklayınız.
  • Açılan sayfada sizi tanımak adına iki tane internet sitesi URL’si istenecek.. Burada Instagram Mavi Tik aldığınız bir hesabınız varsa bir tanesine onu ekleyebilirsiniz.
  • Ardından sizden neden Twitter onaylanmış hesap olmak istediğinize dair 500 karakterli bir bilgi girip, kontrol ettikten sonra doğrulama talebi gönderebilirsiniz.

Artık hesabınızı Twitter onaylanmış hesap yapma adına neler yapmanız gerektiğini adım adım anlattık. Umarım işinize yarayan bir konu olmuştur. Kafanıza takılan bir şey olursa bizlere konumuz altından yorum olarak sorabilirsiniz.

Önemli: Twitter onaylanmış hesap hakkında doğrulama talebi alanında “Onaylanmış hesap programımızın şu an için askıda olduğunu lütfen unutmayın. Şu anda yeni istekleri değerlendirmeye almıyoruz.” şeklinde bilgi yazmaktadır. Yani şuanda Twitter onaylanmış hesap talebi gönderimlerinin kabul edilmediği belirtiliyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir