TEKNOLOJİ

Blogger Resimleri Lightbox ile Nasıl Gösterilir?

Blogger kullanan kişiler resimler konusunda oldukça sıkıntı yaşıyorlar. Özellikle de optimize etme konusunda büyük sorunlar yaşıyor. Diğer bir resim sorunlarından olan ya da resimlerine tıklandığında daha profesyonel görünmesini isteyenler Blogger resimleri lightbox ile göstermek için bir yol arıyorlar. Fakat artık aramalarına gerek kalmadı, çünkü aşama aşama sizlere blogspot resimleri lightbox ile göstermeyi nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Lightbox Nedir, Ne İşe Yarar?

İlk olarak sizlere nedir bu lightbox sorusuna cevap vererek başlayalım. Kelime anlamlarına baktığımızda Light kelimesi ışık, Box kelimesi ise kutu anlamlarına sahiptir. Bitişik yazıldığında ise yani Lightbox şeklinde yazıldığında ise Hafif Kutu anlamı taşımaktadır. Blogger’da lightbox ise blogunuzda paylaştığınız resimlerinize tıklandığında konunuz üzerinde gösterilmesine yarar. Normalde lightbox olarak gösterilmese, resimlere tıklandığında yeni bir sekmede açılıyor resimler.

Blogger Resimleri Lightbox ile Gösterme

  • İlk olarak Blogger panelinize giriş yapın. Buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
  • Ardından hangi blog ile işlem yapacaksanız o blogu seçin.
  • Sol tarafta yer alan menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  • Alt seçeneklerden “Yayınlar, yorumlar, paylaşım” seçeneğine tıklayın.
  • Sağ tarafta açılan alanda “Resimleri Lightbox ile gösterin” yazan yerin karşısındaki “Hayır” yazan seçeneği “Evet” olarak değiştirin.
  • Son olarak sağ üst kısımda yer alan “Ayarları Kaydet” butonuna tıklayın.
  • İşlem bu kadar! Şimdi sitenizde herhangi bir konunuzu açın ve içinde yer alan bir resme tıklayın, olduğunu göreceksiniz.

Blogger resimleri lightbox ile göstermek bu kadar basit bir işlemdir. Kimileri Blogger blogspot resimleri lightbox ile gösterme eklentisi falan filan diyor ama onlara gerek yok. Gösterdiğimiz şekilde düzenleme yaparak resimlerinize tıklandığında daha güzel bir görünüm elde edilmesini sağlayabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir