TEKNOLOJİ

Blogger Sabit Sayfa Oluşturma ve Ekleme

Blogger kullananların bazıları yeni sayfa oluşturmak için ne yapmaları gerektiğini bilmiyor. Bu doğrultuda da sabit yeni sayfa nasıl oluşturulur diye araştırmaya koyuluyorlar. Biz de sizleri fazla yormadan Blogger sabit sayfa oluşturma hakkında detayları adım adım anlatalım istedik.

Bildiğiniz üzere diğer bütün sitelerde ya da forumlarda Reklam, İletişim ve Hakkımızda gibi sayfalar vardır. Kendi siteniz içinde bu tarz bir sayfa oluşturmak hem takipçi ve ziyaretçilerinize siteniz hakkında bilgi verip iletişime geçilmesini sağlamak hem de daha profesyonel bir görünüme sahip olup prestij kazanmak isteyebilirsiniz. Bu sebepten dolayı da Blogger’da sabit sayfa oluşturmak istemeniz en doğal hakkınız. O zaman lafı fazla uzatmadan blogspot sabit sayfa oluşturma konusuna geçelim.

Blogger Sabit Yeni Sayfa Oluşturma

  • Muhtemelen birçoğunuz Blogger panelinize giriş yapmış olsanız da girmeyenler ilk olarak Blogger’da oturum açın.
  • Hangi blogunuzda sabit sayfa oluşturmak istiyorsanız o blogu seçip, kontrol paneline ulaşın.
  • Hemen sol tarafta yer alan menüden ‘Sayfalar‘ seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza açılan sayfanın üst kısmında ‘Yeni Sayfa‘ butonuna tıklayınız.
  • Ardından karşınıza aynı yeni yayın oluşturduğunuz alan çıkacak. O kısımda kendinize bir ‘Sayfa Başlığı‘ oluşturun.
  • Ardından içerik kısmına da sayfanız ile alakalı bilgileri girin. Misal, ‘Hakkımızda’ sayfa başlığını yazdıysanız, sitenizi tanıtan bir içerik hazırlamanız uygun olacaktır.
  • Başlık ve içerik hazırlandıktan sonra sayfanın sağ tarafında yer alan ‘Arama Açıklaması‘, ‘Seçenekler‘ ve ‘Özel Robot Etiketleri‘ kısımlarını da ayarlayın.
  • Son olarak da sağ üst kısımda yer alan ‘Yayınla‘ butonuna tıklayarak Blogger’da sabit sayfa oluşturma işlemini bitirmiş olacaksınız.

Blogger’da Sayfa Oluşturma Hakkında Önemli Bilgiler

Sayfanızı oluşturduktan sonra elbette ki sitenize girip inceleyeceksiniz fakat sayfayı sitenizde göremeyeceksiniz. İşte bunun için yapmanız gereken ise Blogger panelindeyken sağ tarafta yer alan menüden ‘Yerleşim‘ sekmesine tıklayıp, hangi kısımda sayfanızın görünmesini istiyorsanız oradaki alanda yer alan ‘Gadget Ekle‘ butonunda tıklayıp, açılan alanda ‘Sayfalar‘ seçeneğini seçip eklemesini yapın. Eğer özel bir ücretsiz Blogger teması kullanıyorsanız, zaten orada temanın kendi menüleri oluyor, işte oraya sayfa linki ve adını yazarak yönlendirme yapabilirsiniz. Olur da ben Blogger dışında başka bir siteden ücretsiz blog kurmak istiyorum diyorsanız, ücretsiz blog kurma siteleri adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Diğer bir konu ise sabit sayfa için yoruma izin verme ya da vermeme özelliği olacaktır. Kimi siteler sabit sayfalara yorum yapılmasına izin vermiyor, kimileri ise izin veriyor. Sizde bunu belirleyebilirsiniz. Bunu panelinizde sayfanızın bulunduğu alana gidip ‘Düzenle‘ sonrasında sağ tarafta yer alan ‘Seçenekler‘ sekmesine tıklayıp ayarlayabilir ve güncelle seçeneği ile işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere Blogger sabit sayfa oluşturma konusunda adım adım bilgiler sunduk. Umarım işinize yarayan bir konu olmuştur. Aklınıza takılan sorular olursa konumuzda altından bizlere yorum olarak sorabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir