TEKNOLOJİ

Yazıya Link Verme: Ekleme ve Gömme – Yazıyı Link Yapma

Yazıya link verme belki de birçok kişinin bilmediği olaylardan bir tanesidir. Özellikle forum sitelerinde bazı kişiler yazıya link veriyor. Bu doğrultuda da aynısı yapmak isteyenler yazıya link veremeyince konu hakkında bilgi aramaya başlıyorlar. İşte sizlere forum ve web sitesinde yazıyı link yapma olayını nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Aslında çok basit olan bir işlem olmasına rağmen bilmeyen için elbette zor bir konu. İşte yazıya link gömme konusunda kısa ve öz bir yazı paylaşmanın uygun olacağını düşündük.

Yazıya Link Verme Nasıl Yapılır?

Genel olarak ya da web sitesi fark etmeksizin aynı işlem ile yazıya link verme olayını gerçekleştirebileceğinizi belirmek isterim. Diyelim dış bir forum ya da siteden ‘Teknoloji’ kelimesine backlink almak istiyorsunuz. Fakat yazıyı link yapma olayını bilmediğiniz için yapamıyorsunuz. İşte işlem çok basit. Teknoloji kelimesini mouse ile seçin. Seçtiğinizde sitenizdeki renk durumuna göre teknoloji kelimesi kopyalanmak için hazır olacak. Ardından Bağlantı Ekle, Bağlantı ekle ve kaldır gibi simgeler olacak. Bunlar forumdan foruma ya da siteden siteye göre isim ve simge değişikliği olabilir. Ona tıkladıktan sonra karşınıza pop-up benzeri ufak bir alan çıkacak. Açılan alanda link, web site linki, bağlantı hangi adrese gitsin gibi benzeri şeylerin yazdığı yere yazıyı hangi siteye yönlendirecekseniz o sitenin adres linkini ekleyip, kaydet ya da tamam gibi onay kelimelerinin yer aldığı butona tıklayın.

HTML Yazıyı Link Yapma Kodu

Ben öyle değil de yazıya link verme kodu istiyorum diyorsanız, onun içinde şu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

<a href="https://www.nasilmiyapilir.com/"> Nasıl mı Yapılır </a>

Yukarıda yer alan kodda site linkimizin yazdığı yere yazıya link verme işlemi yapacağınız site adresinin linkini ekleyin. Nasıl mı Yapılır yazan kısma ise hangi kelimeye link verecekseniz onu yazın.

Eğer benim link verdiğim yazılar renkli olsun diyorsanız aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

<a href="https://www.nasilmiyapilir.com/" link="brown" alink="pink" vlink="red">Nasıl mı Yapılır</a>

Yukarıda yer alan kodda yazan link= Sayfadaki aktif link, alink= Mouse ile üzerine geldiğimizde rengi değişen link ve vlink= Mouse ile tıkladığımızda rengi farklı renge bürünen linktir. İstediğiniz rengi yapabilirsiniz, tabi İngilizce yazmalısınız.

İşte yazıya link ekleme işlemi bu kadar basit bir işlemdir. Bu makaleyi yazma sebebimiz ise bir forumda sitemizde paylaştığımız bir konuyu gördük ve bilgilendirici olması adına yazıya link ekleyip, sitemizdeki konuya yönlendirdik. Sonrasında bir özel mesaj geldi ve hocam senin gibi yazıya link vermek istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum, acaba yardımcı olur musun? diye bir soru gelmesi üzerine yazdık.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir