TEKNOLOJİ

YouTube Gece Modu (Karanlık, Koyu, Dark Mod) Nasıl yapılır?

YouTube karanlık mod nasıl yapılır? YouTube’un platforma özel sunduğu gece modu özelliği ile artık bir nebze de olsa göz sağlığınıza dikkat edebileceksiniz. Peki YouTube gece modu nasıl yapılır? İşte sizler için YouTube koyu tema modu nasıl yapılır sorusunun cevapları adım adım konumuzda.

Maalesef ki günümüzde göz rahatsızlığı en büyük sorunlardan bir tanesi halini aldı. Özellikle teknolojik cihazların artması bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi diyebiliriz. Günümüz çağında YouTube, Facebook, gibi sosyal medya araçlarını yeri geliyor bilgisayardan yeri geliyor telefondan saatlerce kullanıyoruz. Bu da elbette ki gözümüzün uzun süreli yoğun bir ışığa maruz kalmasına neden oluyor. İşte bu noktada birçok geliştirici kendi platformları için karanlık gece modu veya koyu mod adından seçenekler sunuyor. İşte YouTube platformu da beyaz ışığa fazla maruz kalmamanız adına tema seçimi yapmanıza olan sağlıyor. Peki Youtube karanlık mod nasıl yapılır?

YouTube Gece Modu (Karanlık Mod) Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak YouTube.com sitesine girin.
  • Açılan sayfanın hemen sağında üst köşede bulunan üst üste üç noktaya tıklayın.
  • Çıkan seçeneklerden Görünüm: Cihaz Teması (Hiç değişiklik yapmadıysanız cihaz teması olarak görünür.) yazan yere tıklayın.
  • Size üç seçenek sunulacak. Bu seçenekler; ‘Cihaz temasını kullan, Koyu Tema, Açık Tema’ şeklinde.
  • Siz bu seçeneklerden ‘Koyu Tema’ seçeneğine tıklayın.
  • YouTube sizi otomatik olarak beyaz ışıklı görünümden kapkaranlık ışıklı görünüme aktaracak.

Gördüğünüz üzere artık YouTube gece modu (karanlık koyu mod) yapma işlemini böylelikle tamamlamış oluyoruz. Her ne kadar karanlık mod yapmış olsanız da gözleriniz yine de bir ışığa maruz kalıyor. O nedenle elden geldiği kadar telefon, bilgisayar, televizyon gibi cihazları minimum seviyede kullanmaya dikkat edelim. Sağlık her şeyden önce gelir. Bu sebepten dolayı gözlerimizi yoğun ışığa uzun süre maruz kalmaktan korumaya dikkat edelim.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir