TARİFLER

Hindistan Cevizi Nasıl Kırılır? Kolay Yoldan Hindistan Cevizinin Suyunu Çıkarma

Tropikal bir meyve olan Hindistan cevizi, diğer meyvelere göre daha sert bir dış kabuğa sahip olmasından dolayı zor kırılıyor. Bu nedenle de elinde bu meyve bulunan kişiler Hindistan cevizi nasıl kırılır diye merak edip araştırıyor. İşte sizler için konumuzda Hindistan cevizi kırma yolları neler olduğunu adım adım anlattık. Hadi gelin o zaman Hindistan cevizi suyu nasıl çıkarılır gibi merak edilen detayları inceleyelim.

Hindistan cevizini kırmanın birçok farklı yolu bulunuyor. Kimi çekiç kullanarak bunu yaparken kimi ise testere kullanarak Hindistan cevizi kırma işlemi gerçekleştiriyor. Çekiç kullanarak bu işlemi yaparsanız Hindistan ceviziniz kırılacağı için kendinize herhangi bir süs eşyası yapamayabilirsiniz. Fakat testere kullanarak bu işlemi yaparsanız Hindistan cevizinin dış tabakasından bir saksı bile yapabilirsiniz. Biz bu konumuzda sizlere Hindistan cevizi nasıl kırılır sorusuna yanıt olarak testere ile keserek yardımcı olacağız. Fakat siz çekiç ile bunu yapabilirsiniz. Nasıl mı? Onu da kısaca anlatalım. Tabi kırma işlemine geçmeden önce Hindistan cevizinin suyunu çıkarmamız gerekiyor.

Hindistan Cevizinin Suyu Nasıl Çıkarılır?

İlk olarak Hindistan cevizinizde 3 tane delik bulunuyor. Bu delikler size bir yüzü anımsatabilir. İşte siz o deliklerden yumuşak olanı deneme yoluyla bulun ve bıçak ya da bir tornavida yardımıyla oyun. Ardından bir bardağa ya da bir tabağa yavaşça boşaltın. Hindistan cevizinin büyüklüğüne göre içerisindeki su miktarı fazla olacaktır. Suyunu tahliye ettikten sonra artık sıra Hindistan cevizi nasıl kırılır sorusunun yanıtı vermeye geldi.

Hindistan Cevizi Nasıl Kırılır?

Hindistan cevizini kırmanın çeşit çeşit yolları vardır. Biz sizlere burada çekiç ve testere yardımıyla nasıl olacağını anlatmaya çalışacağız. İlk olarak sizlere Hindistan cevizi testere yardımıyla nasıl kesilir olduğunu anlatacağız.

Testere ile Hindistan Cevizi Kesme

Testere yardımıyla Hindistan cevizi kırmaktaki amaç aslında dış kabuğundan saksı benzeri süs eşyası yapmak isteyenler için tercih edilen bir yöntemdir. Bizler kendimize saksı yapmayı düşündüğümüz için testere kullanarak Hindistan cevizi kırma işlemi yapacağız. Aşağıdaki videomuzu izleyerek kısaca Hindistan cevizi kırma işlemini yapabilirsiniz.

Çekiç ile Hindistan Cevizi Kırma

Öncelikle Hindistan cevizinizi elinize alın. Daha sonra diğer elinize çekiç alın. Çekici Hindistan cevizinin ortasına doğru çok sert olmamakla beraber vurun ve Hindistan cevizini elinizde döndürerek vurmaya devam edin. Zaten çekici vurmaya devam ettiğinizde kısa bir zaman içinde Hindistan cevizinde çatlamalar olacak ve ortadan ikiye ayrılacaktır. İşte böylelikle Hindistan cevizini kıracaksınız. Ardından bir bıçak yardımıyla dış tabakadan beyaz meyve kısmını ayırabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir