TARİFLER

Evde Kimyasal İçermeyen Organik Yaprak Biti (Afid) İlacı Nasıl Yapılır?

Bitki yetiştirenlerin en büyük sorunlarından bir tanesi de elbette ki yaprak bitleri diyebiliriz. İşte bu bitler bitkilerle beslenir ve sizin bitkilerinizin gelişmesini engeller. Elbette bu nedenle de birçok kişi yaprak bitlerinden kurtulmak için kimyasal içermeyen organik ilaçlar aramakta. Fakat genel olarak her yerde kimyasal içeren yaprak biti ilaçları bulunuyor. İşte biz bu noktada sizlere evde yapabileceğiniz %100 etkili ve kimyasal içermeyen organik yaprak biti (afid) ilacı nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Kimyasal içeren ilaçların aksine biraz geç fayda sağlıyor olsa da hem sağlık bakımından hem de yaprak biti öldürme bakımında etkili bir ilaç hazırladık. Bu ilaç hem kimyasal içermiyor hem de evde rahat bir şekilde yapabileceğiniz bir ilaçtır. Hadi gelin o zaman yaprak biti mücadelesi veren herkes için kesin çözüm olan ilacımızı hazırlayalım.

Yaprak Biti Nedir?

İlacımızı hazırlamadan önce konunun temeline inmekte fayda olacağını düşünerekten yaprak biti tanımı ne olduğunu da kısaca inceleyelim. Google’dan alınan bilgi doğrultusunda yaprak bitleri, bitkilerle beslenen böceklerdir. Yaklaşık olarak 10 familyada 4000 çeşit yaprak biti bilinmekte; ve bunların yaklaşık 250 çeşidi bahçeler olduğu kadar tarım alanları ve orman sahaları için de zararlıdır. 1-10 mm arasında farklı boyutlardadır. Evet yaprak bitinin ne olduğunu da kısaca öğrenmiş olduk. Şimdi sıra kimyasal içermeyen organik yaprak biti ilacı yapımı aşamasına geldi.

Organik Yaprak Biti İlacı Nasıl Yapılır?

Yaprak bitlerinden kurtulmak için ilaç arayanlar için kimyasal madde içermeyen organik doğal ilaç hazırladık. Yaprak biti için ne yapmalı diye soranlar da bu ilacı kullanarak çözüme ulaşabilir. Yaprak biti ilacı yaptık ve kesinlikle hiçbir şekilde kimyasal madde içermiyor. Bu nedenle de kimyasal yaprak biti ilacı gibi kesin çözüm olmasa da 3-4 günde bir bu ilacı uygularsanız yaprak bitlerinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca yaprak böcekleri için de en doğal ve organik çözüm olduğunu belirtebiliriz.

Yaprak Biti İlacı İçin Malzemeler

  • Arap Sabunu
  • Su
  • Sprey Fıs Fıs

3 Çay kaşığı Arap sabununu 1 litre suyu ekleyin. Ardından Arap sabunu iyice su ile karışana kadar bir sopa yardımıyla karıştırın. Hazırladığınız karışımı bir sprey şişesinin içine boşaltın. Artık kullanıma hazır. Yaprak bitlerinin olduğu bölümü sıkarak uygulayabilirsiniz. Eğer ki çok fazla yaprak biti varsa bu karışımın miktarını arttırarak da yapabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda yer alan video üzerinden de yaprak biti ilacı hazırlanışı ve uygulanışı nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

Videomuzdan da göreceğiniz üzere kimyasal içermeyen organik yaprak biti ilacı böylelikle hazırlamış olduk. Sizlerde aynı şekilde yaparak yaprak biti için ilaç hazırlamış olacaksınız ve çok kısa zamanda yaprak bitlerinden kurtulabileceksiniz. Tabi bu ilaç sadece öldürmektedir ve ilerleyen zamanlarda bitkilerinize tekrar yaprak biti gelebilir. Bu nedenle yaprak biti gördüğünüz zaman bu ilacı uygulayabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir