TEKNOLOJİ

Xiaomi Ana Ekran Düzeni Kilidi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Xiaomi ana ekran kilidi nedir sorusu belki de birçok kişinin aklına takılmıştır. İşte bizde bu nedenle merak edenler için hem Xiaomi ana ekran düzeni kilidi nasıl devre dışı bırakılır olduğunu ve ne olduğunu sizler için konumuz içerisinde anlatmaya çalıştık.

Son zamanların en gözde telefonlarından bir tanesi olan Xiaomi, gün geçtikçe daha çok kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Fakat birçok kişi telefonun bazı özelliklerini bilmediği için araştırmaya koyuluyor. Özellikle de ana ekran düzeni kilidi konusunda sıkıntı yaşayanlar oluyor. İşte bu nedenle de bu konu hakkında merak edip araştıranlar için kısaca konumuzda bahsettik.

Xiaomi Ana Ekran Düzeni Kilidi Nedir?

Elbette ki ilk olarak konuyu tam manasıyla bilmeyenler için kısaca ne olduğundan bahsedelim. Xiaomi cihazlarında yer alan ‘Ana Ekran Düzenini Kilitle‘ özelliği kısaca siz dikkat etmeden ekran içerisinde yapılan değişikliklerin olmaması adına belki en önemli özelliklerden bir tanesi desek doğru olacaktır. Peki ben bu özelliği devre dışı bırakmak istiyorum diyorsanız, gelin onu da kısaca adım adım inceleyelim.

Xiaomi Ana Ekran Düzeni Kilidi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Aslında çok basit birkaç işlem ile yapılabilen bir durum olsa da bilmeyenler için kısaca anlatmak istedik.

  • İlk olarak Xiaomi cihazınızın ‘Ayarlar‘ bölümüne girin.
  • Açılan alanda ‘Ana Ekran‘ seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra karşınıza çıkan ekranda ‘Ana Ekran Düzenini Kilitle‘ seçeneğini pasif duruma getirerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Aslında tavsiyemiz gerekli ekran düzenlemenizi yaptıktan hemen sonra ana ekran düzenini kilitle seçeneğini aktif hale getirmeniz olacaktır. Özellikle çocuklarınıza telefonunuzu veriyorsanız birazda olsa önlem almış olursunuz. Böylelikle Xiaomi telefonunuzda bir özellik daha öğrenmiş oluyorsunuz. Eğer ki aklınıza takılan sorular olursa konumuzun hemen altından bizlere yorum olarak sormaktan çekinmeyin.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir