TEKNOLOJİ

Xiaomi Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?

Bugün sizlere Xiaomi Bootloader kilidi nasıl açılır olduğunu adım adım sizlere anlatmaya çalışacağız. Peki Bootloader kilidi açma işlemi nasıl yapılır? Hadi gelin birlikte bu sorunun cevabını öğrenelim.

İlk olarak Bootloader kilidi açmak için başvuru yapmanız gerektiğini unutmayınız. Bunu nasıl yapacağınızı da adım adım sizlere anlatacağız.

Bootloader Kilidi Nedir?

Öncelikle bilmeyenler için kısaca Bootloader kilidi nedir sorusunun cevabını verelim. Bootloader genel olarak Bootloader kilidi olarak bilinmektedir. Xiaomi cihazlarına dışarıdan bir müdahale yapılmaması için tasarlanmış olan bir güvenlik önlemi olarak bilinmektedir.

Xiaomi Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?

  • İlk öncelik olarak Xiaomi cihazınızdan ‘Ayarlar‘ kısmına girip ‘Mi‘ hesabı açmanız gerekiyor. Yani Ayarlar kısmından ‘telefon hakkında‘ yazan yere tıklayın.
  • Artık bir geliştiricisiniz diyene kadar ‘MIUI sürümü‘ yazan yere tıklayın.
  • Ardından Ayarlardan ‘Ek Ayarlar‘ kısmına tıklayıp en alt kısımda yer alan ‘Geliştirici‘ seçeneklerine giriniz.
  • Girdiğiniz zaman ‘OEM kilit açma‘ seçeneğini etkinleştirin.
  • Hemen ardından ‘Mi kilit açma durumu‘ seçeneğine tıklayıp ‘kabul et‘ butonuna basıyorsunuz.
  • Daha sonrasında ‘Hesap ve Cihaz Ekle‘ seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza ‘Başarıyla Eklendi‘ şeklinde yazı çıktığında artık Bootloader kilidi açma işlemi için başvuru yapmış oluyorsunuz.
  • Başvurudan 7 gün sonra ‘Mi Unlock Programı‘ ile Xiaomi Bootloader kilidi açma işleminizi yapabilirsiniz.

Xiaomi Bootloader kilidi unlock ile artık işleminiz tamamlanmış olacaktır. Konumuzda kısaca Bootloader kilidi açma işlemi nasıl açıldığını anlatmaya çalıştık. Aklınıza takılan bir şeyler olursa konumuz altından bizlere yorum olarak sorabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir