TEKNOLOJİ

Windows 10 Sınama Modu Nasıl Kapatılır?

Bu konumuzda konu başlığımızdan da anlayacağınız üzere Windows 10 sınama modu nasıl kapatılır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Gelin o zaman Windows 10 sınama modu kapatmak için hangi adımları izlemeniz gerektiğini birlikte görelim.

SINAMA MODU NE İŞE YARAR?

Öncelikle sizlere sınama modunun ne işe yaradığını kısaca anlatalım. Genel olarak bilgisayarınızda sınama modu iletisi görüyor olabilirsiniz. Bu, işletim sisteminin sınama imzalama modunun başlatıldığını göstermektedir. Yani yüklü bir program sınama aşamasındaysa Microsoft tarafından dijital olarak imzalanmış sürücüleri kullandığı için sınama imzalama modunu başlatabilmektedir.

WİNDOWS 10 SINAMA MODU NASIL KAPATILIR ÇÖZÜMÜ

  • Sınama modu kapatma işlemi için bilgisayarınızın klavyesinden ‘Windows+R‘ tuşlarına birlikte basıyoruz.
  • Karşınıza ‘Çalıştır‘ penceresi çıkacak. İşte orada ‘cmd.exe‘ yazıp ‘Enter‘ tuşuna basınız. Bu olmazsa (windows tuşuna basın ve arama kısmına cmd yazıp çıkan komut isteme dosyasına sağ tıklayıp ‘Yönetici olarak çalıştır‘ şeklinde) işlemleri uyguladığınız da olacaktır.
  • Evet sıra geldi sınama modu kapatma kodu nasıl bulacağınıza.. Tabi onun için sizi uğraştırmayacağız hemen ‘bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF‘ bu kodu kopyalayın.
  • Daha sonra komut isteme penceresindeyken klavyenizden Ctrl+V kopyaladığınız kodu yapıştırın.
  • Ardından ‘Enter‘ tuşuna basın.
  • Enter tuşuna bastığınızda size muhtemelen ‘successful‘ şeklinde bir uyarı verecek.
  • Bunun için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır. Bilgisayarınız açıldığında sağ alt kısımda artık sınama modu yazısı olmadığını göreceksiniz.

Eğer olur da bana kapatma değil de Windows 10 sınama modu açma işlemi lazım diyorsanız yine aynı işlemleri uygulayıp sadece ‘bcdedit.exe -set TESTSIGNIN ON‘ bu sınama modu açma kodunu kopyalayıp yapıştırmanız yeterli olacaktır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir