TEKNOLOJİ

Google Play Protect Etkinleştirme ve Kapatma!

Her ne kadar tavsiye etmesek de merak edenler için Google Play Protect nasıl kapatılır? sorusunun yanıtını vereceğiz. Peki Google Play Protect nasıl devre dışı bırakılır? Google Play Protect nasıl etkinleştirilir? İşte bilmeyenler için Google Play Protect etkinleştirme hakkında merak edilenler..

Google Play Protect Ne İşe Yarar?

Öncelikle bilmeyenler için Google Play Protect bize ne gibi bir fayda sağlıyor? onu öğrenelim. Google Play Protect’i kısaca anlatmak gerekirse, hem uygulamalarınızı hem de cihazınızı düzenli olarak kontrol edip eğer ki bir risk tespit ederse, size hemen bilgi verir. Cihazınıza ve uygulamalarınıza risk ve zararlı şeyler gelmeye çalışırsa hemen haber veriyor.

Google Play Protect Etkinleştirme ve Kapatma

  • Google Play Protect kapatma işlemi yapabilmeniz için ilk olarak mobil cihazınızdan(telefon vb.) ‘Play Store‘ uygulamasına giriyoruz.
  • Ardından açılan ekranın hemen sol üst köşesinde alt alta üç tane çizginin olduğu yere tıklıyoruz.
  • Açılan menüde yer alan ‘Play Protect‘ seçeneğine tıklıyoruz.
  • İşte işlem burada başlıyor. Eğer Play Protect nasıl etkinleştirilir diyorsanız, tek yapmanız gereken açılan sayfada yer alan Play Protect taramasını aç yazan yerin altındaki ‘‘ butonuna basmak olacak. Eğer ki Play Protect zaten açık ben Google Play Protect kapatma işlemi yapmak istiyorum diyorsanız, yine aynı yerde çıkan ‘Kapat‘ butonuna basarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Ayrıca işi daha netleştirmek adına şunu da yapabilirsiniz: Açılan menüde Play Protect seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranın hemen sağ üst kısmında dişli ayar simgesi var, işte o simgeye tıklayın. Açılan sayfada ‘Uygulamaları Play Protect ile tara‘ yazan yeri açarak aktif duruma getirebilir ve Play Store dışındaki uygulamalarınızı da taramasını sağlayabilir ya da kapatarak sadece Google Play Store için uygulamalarınızı taramasını sağlayabilirsiniz.

Sizlere bu konumuzda Google Play Protect nasıl etkinleştirilir ve Google Play Protect kapatma işlemlerinin nasıl yapılacağını kısaca adım adım anlatmaya çalıştık. Kafanıza katılan bir şeyler olursa konumuz altında bizlere yorum olarak sorabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir