TEKNOLOJİ

Xiaomi Arama Flash Işığı Nasıl Kapatılır?

Bugün sizlere Xiaomi arama flash ışığı nasıl kapatılır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Bildiğiniz üzere Xiaomi markası son zamanlarda oldukça tercih edilen telefon markalarından bir tanesi konumunda. Xiaomi telefonlarında biri sizi aradığı zaman yanıp sönen flash ışığı bazen sizleri rahatsız ediyor olabilir. İşte o nedenle Xiaomi telefon çalarken flash yanması kapatma işlemi nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Telefonların bazen sinir bozucu özellikleri olabiliyor. Bu nedenle de o özellikleri kapatıp pasif hale getirmek isteyebiliyor. Bu özelliklerden bir tanesi de biri sizi aradığında yanan flaş ışığı diyebiliriz. İşte bu konumuzda Xiaomi telefonu kullan kişiler için arama geldiğinde yanan flaş ışığının nasıl kapatılacağından bahsedeceğiz.

Xiaomi Arama Flash Işığı Nasıl Kapatılır?

Xiaomi aramalarda flaş yanıyor ve bunu kapatmak istiyor olabilirsiniz. İşte biz de bu sebepten dolayı Xiaomi bildirim ışığı nasıl kapatılır onu göstereceğiz. Hadi gelin birlikte adım adım işlemimizi yapalım.

  • İlk olarak telefonunuzdan ‘Ayarlar’ bölümünü açınız.
  • Ardından ‘Uygulamalar’ seçeneğine tıklıyoruz.
  • Hemen ardından ‘Sistem Uygulama Ayarları’ alanına giriyoruz.
  • Açılan alanda ‘Arama Ayarları’ seçeneğine giriniz.
  • Karşınıza çıkan ekranda ‘Telefon Çaldığında Yakıp Söndür’ seçeneği var, işte seçeneği pasif duruma getirin.

Gördüğünüz üzere Xiaomi telefon çaldığında flash yanması kapatma işlemi bu kadar basittir. Yine aynı şekilde adımları uygulayarak Xiaomi arama flash ışığı açma işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Yani pasif olarak görünen yeri aktif olarak yaparsanız arama ışığını açmış olursunuz. Aklınıza takılan sorular olursa konumuz altından bizlere yorum olarak sorabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir