TEKNOLOJİ

Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma!

Bankaların getirdiği yeni yürürlüğe göre artık kredi ve banka kartları üretilirken internet alışverişine kapalı olarak üretilecektir. Artık müşteriler kredi ve banka kartlarını kendileri e-ticaret alışverişine açması gerekiyor. İnternet Alışverişine açmasam bir sorun olur mu? Sorusunu da merak edenler olabilir. internet alışverişine açmazsanız sorun olmaz tabi ki fakat internet üzerinden alışveriş yapamazsınız. Peki banka kartını internet alışverişine açma işlemi nasıl yapılır?

İnternet üzerinden alışveriş yapmayacakların e-ticaret ayarıyla oynamasına gerek yoktur herhangi bir sıkıntı oluşturmaz kartınıza. Eğer ben internet üzerinden alışveriş yapmadan duramam diyorsanız mutlaka ve mutlaka kredi ve banka kartlarınızın e-ticarete açık olmasını onaylamanız gerekmektedir aksi taktirde İnternet üzerinden alışveriş yapma imkanınız olmayacaktır. Şimdi sizlere e-ticaret İşleminin hangi yöntemlerle açılabileceği konusunda bilgi vereceğiz.

Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma

Oldukça basit yöntemlerle kredi ve banka kartlarınızı e-ticaret (internet alışverişi)’e açabilirsiniz. Bu yöntemler 3 ayrı şekildedir ve en basitleri ‘Mobil Şube ve İnternet Şubesi’ yöntemleridir. Hiç yorulmadan evinizden telefon veya İnternetiniz üzerinden rahatlıkla yapabileceğiniz yöntemlerdir. Diğer ve son yöntem ise ‘Banka Şube’nize gitmek olacaktır. Şimdi bu 3 Yöntem hakkında sizler bilgi verelim.

İlk yöntem ”Mobil Şube” yöntemidir. Telefonunuzda bulunan bankanızın mobil şubesine girerek ”Ayarlar veya Kartlarım” kısımlarında rahatça e-ticaret (internet alışverişi) alışverişine açık yapabilirsiniz.

İkinci yöntem ise ‘İnternet Şubesi‘ yöntemidir. Aynı mobil şube gibi İnternet şubesi yöntemi ile de Ayarlar veya Kartlarım kısımlarından yapma imkanınız vardır.

Üçüncü yöntem ise İnternet ve Mobil Şube kullanmayanlar için uygun bir yol olan bankaya müracaat yöntemidir. İlgili kredi ve banka kartlarınızın hangi bankaysa o bankaya gidip orada işleminizi kolaylık halledebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir