TEKNOLOJİ

iPhone 12 Mini Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

iPhone serileri kaldığı yerden devam ederken yeni çıkacak olan iPhone 12 mini özellikleri neler olduğu merak ediliyor. iPhone 11 modeline göre daha fazla özellik olması beklenen iPhone 12 mini fiyatı ne kadar olduğu da merak edilen detaylardan bir tanesi. O zaman gelin Apple markasının yeni modeli iPhone 12 mini Türkiye fiyatı ne kadar görelim.

Genel olarak bildiğiniz gibi birçok marka modellerin pro, mini gibi serilerini çıkarıyor. iPhone da iPhone 11 serilerinden sonra iPhone 12 mini modelini çıkarıyor. Çok yakında piyasaya çıkarılacak olan iPhone 12 mini hakkında bilinen detayları konumuzda sizler için paylaştık. Tam olarak net bir tarih olmasa da 13 Ekim 2020 tarihinde iPhone 12 serisi piyasaya sunulması bekleniyor. Teknoloji dünyasına yeni bir seri daha sunacak olan Apple, Pro ve Pro Max modelleri dışında bir da iPhone 12 Mini modelini bizlere sunmak için hazırlanıyordu ve Apple iPhone 12 modellerinin tanıtımını ve Türkiye fiyatlarını açıkladı.

iPhone 12 Mini Özellikleri

  • RAM: 4 GB
  • Ekran: 5,4 inç Super Retina OLED panel
  • Depolama Alanı: 128 GB ile 256 GB olabilir
  • Ön Kamera: 12 MP olması bekleniyor fakat şuanda net bir bilgi yoktur.
  • İşletim Sistemi: iOS 14
  • Batarya: 2227 mAh olması bekleniyor. Şuanda net olarak belli değil.
  • Bağlantı: Bluetooth 5.0 – 5G SA/NSA – Çift 4G VoLTE – USB Lightning ve Wi-Fi 6
  • İşlemci: A14 Bionic – 3,1 GHz olması bekleniyor. Şuanda netlik kazanmamıştır.
  • Arka Kamera: Geniş Açı – Ultra Geniş Açı ( İkisi için de çözünürlük belli değildir.) Smart HDR ve Gece Modu

Yurt Dışı Fiyatı

Apple’ın yaptığı açıklamada iPhone 12 mini 128 GB modelinin fiyatı 699 dolar, iPhone 12 mini 256 GB modelinin fiyatı ise 799 dolar olarak ABD piyasasında satışa sunacağını açıkladı. Yani Apple, iPhone 12 serisinin tanıtımını yaparken bu şekilde açıklamalarda bulundu. Şuan ki dolar kuru (7.94) olarak hesapladığımızda Türk Lirası’na çevirdiğimizde iPhone 12 mini 128 GB 5549,01 TL’ye denk gelirken iPhone 256 GB ise 6342,86 TL fiyatına denk geliyor.. Tabi ülkemize geldiğinde ise vergilerle falan aşağıdaki gibi bir sonuç karşımıza çıkıyor.

iPhone 12 Mini Türkiye Fiyatı

iPhone 12 mini telefonun üç depolama alanı olacak şekilde satışa sunuldu. iPhone 12 mini 64 GB modelinin fiyatları 37.499 TL TL olurken iPhone 12 mini 128 GB modelinin fiyatları ise 42.999 TL olarak Türkiye piyasasında satışta yer alıyor. iPhone 12 mini 256 GB modellerinde ise sıfır ürün bulunmuyorken ikinci el piyasası ise 20 bin ile 30 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

iPhone 12 serisinin Türkiye piyasasında satışa sunulacağı tarih 13 Kasım 2020 olarak açıklanmıştır. Yukarıda belirtilen bilgilerin arasında fiyatlar haricinde çoğu bilgi tam olarak netlik kazanmamıştır. Fakat en azından biraz da olsa netleşen bilgileri ve olabilecek ihtimalleri sizler için paylaştık. İlerleyen süre zarfında gelişmeler oldukça bu konu içerisinde sizlere daha detaylı bilgiler sunacağız.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.