TEKNOLOJİ

E-Devlet Telefon IMEI Numarası Nasıl Sorgulanır?

Her ne kadar telefonlarınızdan IMEI numarası sorgulama işlemi yapabiliyor olsanız da cihazınızın IMEI Numarası ile yasal bir cihaz olup olmaması hakkında bilgi almak için en kolay yol E-devlet ile IMEI numarası sorgulama yolu diyebiliriz. Peki IMEI numarası nasıl sorgulanır? Hadi gelin adım adım tüm detayları görelim.

Telefon İle IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir?

İlk olarak telefondan IMEI Numarası nasıl öğrenilir onu kısaca anlatalım. Yapmanız gereken çok basit, telefonunuzun arama ekranından *#06# karakterlerini yazıp arama tuşuna bastığınız zaman ekrana IMEI numarası çıkmaktadır.

E-Devlet IMEI Numarası Nasıl Sorgulanır?

E-devlet sizlere bu hizmet ile mobil cihazınızın yasal yollar ile ithal edilip edilmediği hakkında bilginin yanı sıra kayıp çalıntı olup olmadığı konusunda da bilgiye ulaşmanıza olanak sağlıyor. Yani kısaca telefonum kayıtlı mı sorusunun cevabını bulacaksınız. Peki IMEI numarası nasıl sorgulanır?

  • İlk yapmanız gereken buraya tıklayarak e-devlet IMEI sorgulama sitesine gidin.
  • Ardından karşınıza çıkan alanda daha önce öğrendiğiniz 15 haneli IMEI numarasını ‘IMEI NO’ yazan yere yazıyoruz.
  • Son olarak ‘Sorgula’ butonuna basarak cihazınız hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-devlet IMEI numarası sorgulama işlemi ile artık mobil cihazınızın yasal olarak ithal edilip edilmediğini ve kayıp çalıntı olup olmadığını öğrenmiş olacaksınız.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir