TEKNOLOJİ

En Ucuz Trafik Sigortası Yapan Firmalar Listesi

Günümüzde neredeyse arabası olmayan kimse kalmadı desek yeridir. Bu nedenle de zorunlu olan trafik sigortasını yaptırmak isteyen milyonlarca kişi bulunuyor. Bu kapsamda da en ucuz trafik sigortası yapan firmalar araştırılıyor. İşte sizlere için trafik sigortası 12 taksit yapan firmalar ve daha fazlasını konumuzda listeledik.

Trafik sigortası yapan firmalar hakkında bilgiler vermeden önce gelin kısaca trafik sigortası hakkında kısa bir bilgi edinelim. Özellikle yeni araç sahibi olan kişiler trafik sigortasının ne işe yaradığını ve kaç tane ana kapsam altında sunulduğunu bilmiyor olabilir.

Trafik Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

En uygun trafik sigortası, araç kullanıcılarının trafikte olası zararlara karşı korunmasını sağlayan zorunlu bir sigorta türüdür. Trafik sigortası, kaza sonucu meydana gelen maddi zararları ve/veya kişisel yaralanmaları karşılamayı amaçlar. Ayrıca, trafikte üçüncü şahıslara verilebilecek zararları da teminat altına alır.

Trafik sigortası, bir araç sahibi olarak yasal olarak taşımanız gereken bir sigorta türüdür. Trafik sigortası poliçesi, araç sahibinin veya sürücünün kusurlu olduğu kazalarda, karşı tarafa verilen maddi zararları ve/veya kişisel yaralanmaları teminat altına alır. Ayrıca, sigorta poliçesi, aracın kaybolması, çalınması veya yangın, deprem gibi doğal afetlerden kaynaklanan zararları da kapsayabilir.

Trafik sigortası genellikle iki ana kapsam altında sunulur:

  1. Zorunlu Trafik Sigortası (ZT): Yasal olarak zorunlu olan trafik sigortası türüdür. ZT, kazada kusurlu olan araç sahibinin veya sürücünün, karşı tarafa verilen maddi zararları ve/veya kişisel yaralanmaları karşılar. ZT poliçesi, aracın kaybolması, çalınması veya doğal afetlerden kaynaklanan zararları kapsamaz.
  2. Kasko Sigortası: Zorunlu trafik sigortasının yanı sıra, isteğe bağlı olarak alınabilen bir sigorta türüdür. Kasko sigortası, aracın kendi hasarlarını da karşılar. Bu sigorta, aracın kaza, hırsızlık, yangın gibi durumlar nedeniyle oluşabilecek hasarlarını teminat altına alır.

Trafik sigortası, araç sahiplerinin ve diğer trafik kullanıcılarının güvenliğini ve korunmasını sağlamak için önemli bir rol oynar. Yasal zorunluluk olmasının yanı sıra, trafik sigortası almak, olası maddi kayıpların ve hukuki sorunların önüne geçmek için de akıllıca bir adımdır. Her araç sahibi, trafik sigortası yaptırmakla yasal yükümlülüğünü yerine getirmiş olur ve güvence altına alınmış olur.

En Ucuz Trafik Sigortası Yapan Firmalar

Trafik sigortası en uygun yapan firmalar günümüzde o kadar çok çoğaldı ki fiyat konusunda araştırma yapmakta oldukça zorlanabiliyoruz. İşte bu kapsamda da “trafik sigortası en uygun teklif al” seçeneği altında kaliteli siteler bulunuyor. Bu siteler sizlere trafik sigortası yapan firmalar arasında en güvenilir olanlarının fiyat karşılaştırmasıyla birlikte sunuyor. Çünkü trafik sigortası fiyatları şirketten şirkete göre değişken gösteriyor.

Sigortam.net

Google amcaya ‘trafik sigortası’ yazdığımızda karşımıza ilk olarak elbette ki sigortam.net çıkıyor. Zaten en bilinen ‘trafik sigortası telif al‘ seçeneği yapabileceğiniz site burasıdır. Site sizlere 20’den fazla şirketin trafik sigortası teklifini karşılaştırarak sunuyor. Bunun yanı sıra poliçeni internete özel indirimlerle alma şansı sunuyor.

İlerleyen günlerde konu içerisine daha fazla site eklemesi yapılacaktır.

Yukarıda yer alan siteler sayesinde trafik sigortası ne kadar olduğunun yanıtını da bulabilirsiniz. Bunların yanında en ucuz trafik sigortası yapan firmaları da bulurken trafik sigortası sorgulama işlemi de yapma şansınız bulunuyor.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.