TEKNOLOJİ

Blogger Nofollow Link Verme Nasıl Yapılır?

Blogger’da nofollow link verme sitenizden yapılan link çıkışlarının sitenizin puanını düşürmemesi adına kullanılan bir işlem olduğu için aramaya koyulmuş olabilirsiniz. Yayınlarınız içine bir sitenin linkini paylaşabilir ya da bir kelime, cümleye bağlı şeklinde verebilirsiniz fakat bazı kalitesi bilinmeyen siteler için nofollow link etiketi kullanmak gerekir. Peki Blogger nofollow link nasıl verilir? İşte Blogger Nofollow link verme hakkında detaylar..

Blogger, nofollow konusunda oldukça rahat işlem yapmanız için olanak sunmuş. Yani kod falan bilmeden Blogger nofollow link verme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Peki nasıl yapacağız derseniz, gelin adım adım anlatalım..

Blogger Nofollow Link Verme

 • İlk olarak Blogger’da https://www.blogger.com/ oturum açın.
 • Hangi blog üzerinde konu açacaksanız onu seçin.
 • Sol üst kısımda yer alan “Yeni yayın” butonuna tıklayın ve makalenizi yazmaya koyulun.
 • Şimdi asıl cafcaflı bölümüne geldik. Bir siteyi makaleniz içerisinde geçireceksiniz fakat sitenin kalitesinden emin değilsiniz ve sitenizden çıkış yaptığında kalitesini düşürmek istemiyorsunuz. İşte bunun için yayın alanınızda bulunan “Bağla” seçeneğini kullanacağız.
 • Misal, orneksitexmssndnsn.com sitesi size güven vermiyor ve kalitesinden emin değilsiniz. Bu siteye nofollow link özelliği vermek için sitenin adresini https://www.orneksitexmssndnsn.com şeklinde makaleniz arasında yazın.
 • Ardından sitenin üzerini mouse ile seçin ve “Bağla” seçeneğine tıklayın.
 • Görüntülenecek metin yazan kısımda https://www.orneksitexmssndnsn.com adresi yer alacak.
 • Ardından “Bu bağlantı hangi URL’ye gitsin?” seçeneğine https://www.orneksitexmssndnsn.com sitenin adresini yazın.
 • Daha sonra aşağıda yer alan “rel=nofollow” özelliğini ekleyin” seçeneğinin başındaki kutucuğu işaretleyin.
 • Bu sayede kalitesinden emin olmadığınız siteye nofollow link özelliği vererek kendi sitenizin puanını düşürmemiş olacaksınız.

Blogger Nofollow link verme olayını kelimelere link verirken de ayını bu şekilde işlem yapabilirsiniz. Bir de site adreslerini linklendirirken bağla dediğinizde Blogger direkt link verecek ama siz o adresin üzerine tıklayıp “Değiştir” seçeneğine tıklayıp yine rel=nofollow kutucuğunu işaretleyerek işlem yapabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

One thought on “Blogger Nofollow Link Verme Nasıl Yapılır?

 • kibris

  çok güzel işimize yarayan bir bilği teşekkurler

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir