TEKNOLOJİ

Blogger Meta Dil Etiketi Kodu Nedir, Nasıl Eklenir?

Blogger meta etiketler arasında aslında çokta önemli olmasa da meta dil etiketi kodu nasıl eklenir sorusuna sizler için cevap vermek istedik. Bildiğiniz üzere sitemizi arama motorlarına tanıtan şeylerin başında meta etiketler geliyor. Elbette bir sitenin dilinin ne olduğunu arama motorlarının öğrenmesi ve ona göre sonuçlar çıkartmasına yardımcı olacaktır. O zaman gelin şimdi meta dil etiketi hakkında bilgi verelim…

Hepinizin bildiği üzere meta etiketler her zaman bir web sitesi için önemli noktalardan bir tanesidir. Sitenizi kurduğunuz andan itibaren meta etiketleri mutlaka yapmanız çok önemlidir. İşte bu doğrultuda meta etiketler arasında eklemeniz gerekenlerden bir tanesi de dil etiketidir. Yani sitenizin hangi dilde içerik paylaşımı yaptığını arama motorlarına sunuyor. Aşağıda yazacağımız meta dil etiketi kodunu alıp temanızın meta etiketler kısmına ekleyerek işleminizi tamamlamış olacaksınız.

<meta content='Turkish' name='Language'/>

Genel olarak Blogger’da meta etiketler tema şablonunuzun en başında bulunuyor. Evet değerli takipçilerimiz ve ziyaretçilerimiz, artık Blogger meta dil etiketi kodu nasıl eklenir sorusuna cevap bulduğunuzu düşünüyorum. Çok çok önemli olmasa da biz yine de yapılması gereken her şeyi ufak demeden yaparsak sitemizi daha kaliteli daha sağlam yapabiliriz. Kafanıza takılan soruları konumuz altında yorum olarak sorabilir ayrıca görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir