TEKNOLOJİ

McAfee WebAdvisor Sorunu: Az Riskli Sarı Ünlem

Sitemizde herhangi bir zararlı ya da kötü yazılım bulunmamasına rağmen McAfee WebAdvisor sorunu olan az riskli sarı ünlem olarak gösteriyor. Durum böyle olunca da elbette insanlarda az da olsa bir güvensizlik yaratıyor. Hatta bu Google amcadaki yerinizi bile büyük ölçüde etkiliyor.

Bütün yazılım programları ile sitemizi taratmamıza rağmen herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Hatta Google’ın kötü yazılım sitesinde de testimizi yaptık ve orada da bir sorun tespit edilmedi. Dileyenler buraya tıklayarak inceleyebilir. İşte bu doğrultuda da bütün her yeri araştırıp mahvettik fakat pek bilgi bulduğumuzu söyleyemeyeceğiz. Bunun üzerinize McAfee sitenin bütün yabancı kaynakları da dahil olmak üzere mail attık fakat herhangi bir dönüş falan olmadı. Yaklaşık 1 ay oldu mailleri atalı ama bir cevap alamadık ve sitemizde hala Sarı Ünlem çıkıyor.

Bu durum sonrasında bende bu konu hakkında bir yazı yazmak istedim. Çünkü bu iş böyle olmaz, ne siteye attığımız maillere dönüş yapılıyor ne de sitemizde potansiyel olarak istenmeyen yazılım olmamasına rağmen az riskli olarak bilgilendirme yaparak engelliyor.

McAfee WebAdvisor Sorunu

Normalde bundan 1, 2 ay öncesine kadar sitemiz yeşil yani güvenilir olarak gösteriliyordu ve sitemiz kurulalı yaklaşık olarak 2 sene oldu ve bu zamana kadar kötü yazılım olsaydı neden daha yeni bu tür şeyler yapıyorsun. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Bakalım bu konu üzerinde araştırmalarım ve mücadelem elbette devam edecek kolay kolay pes etmeyeceğiz.

Kendi sitelerini ya da çıkarı oldukları siteleri güvenilir olarak gösterirlerken, bizim gibi emekçi insanların ekmekleriyle oynamaları insanın sinirini bozuyor. Sizlere tavsiyem McAfee WebAdvisor gibi bu tür eklentileri kullanarak yanlış sonuçlar alacağınıza kaldırın daha iyi. Zaten antivirüs programınız varsa site zararlıysa engeli koyar.

Her neyse bu konunun peşini bırakmayacağız ve ne olursa olsa eskisi gibi yeşil güvenilir prestijini geri kazanacağız. Bu tür durumlar bilen kişi için sıkıntı olmuyor ama sitemize yeni girecek kişi için kötü intiba bırakacak ve sitemize girmeyecek.

Edit: Sorun Çözüldü! Artık McAfee sitemizi güvenilir yeşil olarak göstermektedir. Sizler de sitenizde bu konu ile alakalı bir konu yazarsanız McAfee WebAdvisor sorunu çözme konusunda bir adım atmış oluyorsunuz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir