TEKNOLOJİ

Blogger Üst Bilgi Sağına Header Gadget Ekleme

Çoğu Blogger kullanıcı ücretsiz olmasından dolayı bu tür barındırıcı hesaplarını kullanmayı tercih ediyor. Sonuçta herhangi bir ücreti bulunmuyor. Bir süre sonra sitesini daha da özelleştirmek istiyor fakat Blogger buna imkan vermediği için mecburen kodlama sistemiyle bir şeyler aramaya başlıyor. Yani sonuç olarak html kod olayıyla bu işi çözmenin mümkün olduğunu öğreniyor. Fakat nasıl yapacağı hakkında pek fikir sahibi olmayabiliyor. Bizler de bu yüzden siz değerli ziyaretçilerimize Blogger üst bilgi sağına header gadget ekleme nasıl yapılır onu anlatacağız. Blogger üst bilgi sağına header nasıl eklenir? sorununun cevabı aslında çok basit. Sizler için aşağıda vereceğim kodları söylediğimiz şekilde uyguladığınız taktirde hiçbir sorun olmadan header gadget ekle alanı oluşturabileceksiniz. Peki bu işlemi nasıl yapacağım diyorsanız İşte detaylar…

Blogger Üst Bilgi Sağına Header Gadget Ekleme

Çoğu sitede görmüş olduğunuz hemen üst bilginin yanındaki banner, reklam, arama kutusu vb. şeylerin nasıl yapıldığını, daha doğrusu, Blogger blog sitenize nasıl yapacağınızı sizler için en detaylı fakat en anlaşılır, kolay şekliyle anlatmaya çalışacağız.

  • Blogunuza giriş yapın.
  • Sol menüden ‘Tema‘ seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada ‘HTML’yi Düzenle‘ seçeneğine tıklayın.

Daha sonra Ctrl+F yapın. Ardından

<b:section class='header' id='header' maxwidgets=

kodunu aratıp bulun. Daha sonra yeşil ile yazdığım yere aşağıdaki kodu yazın.

class='header header-left'

Tekrar Ctrl+F yapın. Ardından

<div class='header-cap-bottom cap-bottom'>

kodunu aratıp bulun. Kodu bulduğunuzda kodun üstünde iki tane

</div>

kodu yer alacak. İşte bu kodların hemen üstüne aşağıdaki kodu yerleştirin.

<div style='clear:both;'/>

Eklediğiniz bu kodun hemen üstüne aşağıdaki kodu ekleyin.

<b:section class='header-right crosscol' id='header-right' maxwidgets='1' showaddelement='yes'/>

İşlem için tekrar Ctrl+F yapın. Ardından

</head>

kodunu aratıp bulun ve hemen üstüne aşağıdaki kodu ekleyin.

<style>
.header-left{
display: inline-block;
float: left;
}
#header-right {
display:inline-block;
float:right;
}
</style>

Evet bu işlemi de yaptıktan sonra artık Blogger üst bilgi sağına header gadget ekleme işleminiz gerçekleşmiş olmaktadır. Eğer ki verdiğimiz işlemleri doğru bir şekilde temanızın html alanına uyguladıysanız yukarıdaki resimdeki gibi header-right yazılı bir alan çıkacaktır. Bu alan sayesinde üst bilgi sağına ister reklam isterseniz arama butonu vb. şey ekleyebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir