TEKNOLOJİ

Blogger Tema Değiştirme ve Özelleştirme Nasıl Yapılır?

Blogger da oluşturduğum temayı beğenmedim o yüzden temamda değişiklik yapmak istiyorum diyebilirsiniz. Temamı değiştirdim ama Tema Özelleştirme nasıl yapılır bilmiyorum? gibi sorular yeni blog kuran arkadaşlar için oldukça önemli. Blogger tema değiştirme ve özelleştirme nasıl yapılır? konusunu detaylı olarak inceleyelim.

Blogger Tema Değiştirme ve Özelleştirme

  • Öncelikle oluşturduğunuz Blogger kanalınıza giriş yapın.
  • Ardından Blogunuzun yayın yaptığınız alanında sol taraftaki menüden, ‘Tema‘ yazan yere tıklıyoruz.
  • Tıkladığımızda sağ tarafta büyük alanda blogunuzun hem mobil hem de Web görüntüsü olan bir alan karşınıza çıkacak. Oradan ‘Web‘ bölümündeki tema için ‘Tema Özelleştir‘ butonuna tıklayınız.
  • Ayrıca Blogger mobil sürüm için değişiklik yapmak istiyorsanız ‘Mobil’ yazan kısmının altındaki dişli simgeye tıklayarak tema değişikliği ve mobilde blogunuzun nasıl görüneceğini ayarlayabilirsiniz.

Konumuz olan tema seçme ve düzenleme konusuna devam edelim. Her şey tamam ‘Özelleştir‘ butonuna tıkladık ve ardından sizi başka bir sayfaya yolladı. Blogunuzun tema düzenlemesini yapabileceğiniz bir alan karşınıza çıkacak. Şimdi düzenlemelerin ne anlama geldiğini de sizlere kısa anlatayım.

Temalar: Yeni Tema Seçiminizi oradan yapabilirsiniz.

Arka Plan: Tema arka planınızı oradan ayarlayabilirsiniz.

Genişlikleri Ayarla: Blogunuzun Genişliğinizi ayarlayabilirsiniz.

Yerleşim: Altbilgi ve Gövdenin yerleşim şeklin buradan ayarlayabilirsiniz.

Gelişmiş: Bu alandan Blogunuzu daha detaylı düzenleme imkanınız bulunmaktadır. Blogun başlığından tutunda blogunuzun gadgetlerına kadar hepsini düzenleyebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir