TEKNOLOJİ

Blogger Arama Açıklaması Nasıl Etkinleştirilir?

İnternet siteleri için meta etiketler oldukça önem arz ediyor. İşte onlardan bir tanesi de arama açıklaması olarak biliniyor. Peki Blogger arama açıklaması nasıl etkinleştirilir? İşte tüm detayları sizler için konumuzda paylaşıyoruz.

Bir site için en önemli şeyin meta etiketler olduğunu öğrendiniz. Bu sebepten blogspot arama açıklaması eklemeye karar verdiniz. Fakat nasıl yapılacağı konusunda bilgiye sahip olmadığınızı fark ettiniz. Hemen Google amcaya Blogger arama açıklaması yazdınız. Sonrasında bizim sitemiz denk geldi ve yazımızı okumaya başladınız. Merak etmeyin en iyi bilgiyi sizlere sunuyoruz.

Blogger Arama Açıklaması Etkinleştirme

  • İlk olarak hangi sitenizde ya da blogunuzda bu işlemi yapacaksanız panelinize giriş yapın.
  • Panelinizin solunda yer alan menüden önce “Ayarlar” seçeneğine sonrasında ise “Arama Tercihleri” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada “Meta Etiketler” yazan kısmın hemen altında “Açıklama” seçeneği var. Onun karşısına yer alan “Düzenle” seçeneğine tıklayın.
  • Ardından “Arama Açıklamaları Etkinleştirilsin mi?” sorusuna “Evet” diyin.
  • Karşınıza bir açıklama gireceğiniz alan çıkacak. Oraya mutlaka bir açıklama girin. O açıklama sitenizin açıklamasıdır. Yani Google amcada sitenizin isminin altında çıkan sitenizi kısa açıklamasıdır.

İlgili İçerik: Arama Açıklaması Nedir, Ne İşe Yarar?

Evet arkadaşlar artık Blogger arama açıklaması etkinleşti. Bütün makalelerinizde özel olarak arama açıklaması girebilirsiniz. Bunun içinde makale yazdığınız alanın hemen sağ tarafında yer alan “Arama Açıklaması” kısmını kullanarak işlem yapabilirsiniz.

Blogger’da yeni başlamış ve henüz Blogger arama açıklamasını etkinleştirmemiş kişiler için yazılmıştır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir