TEKNOLOJİ

Nanoteknoloji Nedir, Ürünleri Nelerdir?

Nanoteknoloji belki de çağımızın en merak edilen konularından bir tanesidir. Bu nedenle sizlere Nanoteknoloji nedir? sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Bir de Nanoteknoloji ürünleri nelerdir? sorusu da oldukça merak konusu. Hadi gelin o zaman sizlerle birlikte Nanoteknoloji hakkında bilinmesi gereken detayları inceleyelim.

Nanoteknoloji Bilim Dalı Mı?

Birçok alanda bu konu tartışma konusudur ve kimileri bilim dalı derken kimileri olmadığını söylüyor. Peki nanoteknoloji bilim dalı mı? Bilimsel terim olup olmadığı tartışılan nanoteknolojinin bilim dalı olup olmadığını şuanda net bir şekilde söylemek mümkün değildir. Nedeni ise henüz yeni gelişmekte olan bu olayın bilim insanları tarafından nasıl evrileceği hakkında somut bir ön yargıysa sahip olmamalarından kaynaklıdır. Tabi şu da bir gerçek ki, teknoloji oldukça gelişti ve bu nedenle de nanoteknoloji hakkında bazı şeyler söylemek mümkün. O da şu ki, nanoteknoloji bilim dalı olmasa da bir alan olduğu ve bu alanın da oldukça büyük bir alan olduğudur.

Nanoteknoloji Nedir?

İlk olarak elbette işin en alt boyutunu öğrenirsek daha kalıcı bilgiye sahip oluruz. Nano kelimesi, Yunanca’ya bakıldığında ‘Cüce‘ anlamına gelmektedir. Eğer bir ifade nano ile tanımlanıyorsa bu demek oluyor ki herhangi bir ölçünün milyarda biri anlamındadır. Yani kısaca nanoteknoloji bizi akıllı değil ama sağlıklı ve güçlü yapmak için büyük işe yarayacaktır.

Nanoteknoloji Ürünleri Nelerdir?

Evet geldik bu önemli olan olan nanoteknoloji ürünleri neler olduğuna. Aslında çok büyük yelpazeye sahip olan nanoteknoloji aşağıda yazdığımız ürünlerin oluşumunda en büyük katkıyı sağlamıştır.

  • Güneş Kremleri
  • Kendi Kendini Temizleyen Cam
  • Kendi Kendini Temizleyen Boya
  • Antibakteriyel Bandaj
  • Deterjan ve Dezenfektanlar
  • Nanorobotlar

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir