SPOR

Cristiano Ronaldo’nun Oynadığı Takımlar Listesi!

Dünyanın tartışmasız en iyilerinden bir tanesi olan Cristiano Ronaldo, günümüze kadar birçok takımda boy gösterdi. Oynadığı her takımda adından bahsettirerek dünyanın en iyilerinden biri olmayı başardı. Peki Cristiano Ronaldo hangi takımlarda oynadı? İşte sizler için Cristiano Ronaldo’nun oynadığı takımlar listesi.

Cristiano Ronaldo’nun Oynadığı Takımlar

Cristiano Ronaldo, kariyerine Sporting Lizbon’un altyapısında başladıktan sonra, Manchester United, Real Madrid, Juventus ve 2021 yazında Manchester United’a geri döndü. İşte Cristiano Ronaldo’nun oynadığı takımlar:

  • Sporting Lizbon: 2002-2003 – Ronaldo, profesyonel kariyerine Sporting Lizbon’da başladı.
  • Manchester United: 2003-2009 – Cristiano Ronaldo, 2003 yazında Manchester United’a transfer oldu ve burada birçok başarı elde etti. Premier Lig şampiyonlukları ve 2008 UEFA Şampiyonlar Ligi zaferi gibi önemli başarılar yaşadı.
  • Real Madrid: 2009-2018 – Ronaldo, 2009 yazında Real Madrid’e transfer oldu. Burada da birçok başarı yaşadı, La Liga şampiyonlukları ve UEFA Şampiyonlar Ligi zaferleri gibi.
  • Juventus: 2018-2021 – Ronaldo, 2018 yazında Juventus’a transfer oldu. Serie A’da şampiyonluklar kazandı ve bu dönemde de bireysel başarılarını sürdürdü.
  • Manchester United: 2021-2022 – Efsane futbolcu Ronaldo, 2021 yazında Manchester United’a geri döndü.
  • Al Nassr: 2022-2024 – Manchester United takımında sorunlar yaşayan Cristiano Ronaldo, Suudi Arabistan takımlarından Al Nassr ile anlaştı. Burada oynadığı süre zarfında 2023’ün en fazla gol atan oyuncusu olmayı başardı.

Cristiano Ronaldo kariyeri boyunca sayısız ödül kazandı, birçok rekora imza attı ve futbol dünyasında efsaneleşti. Özellikle Sporting Lizbon’dan Manchester United’a transfer olduğu 2003 yılından itibaren, kariyeri büyük bir çıkış yakalamış ve dünya futbolunun en önemli isimlerinden biri haline gelmiştir.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.