KRİPTO PARA

Gate io Fon Şifresi Sıfırlama veya Değiştirme Nasıl Yapılır?

Gate io kripto borsasına daha önce üye olmuş fakat fon şifresini unutmuş kullanıcıların merak ettiği konulardan bir tanesi de fon şifresi sıfırlama işlemi diyebiliriz. Peki Gate io fon şifresi sıfırlama nasıl yapılır? İşte Gate io fon şifresi değiştirme ve sıfırlama hakkında merak edilen detaylar.

Kripto para borsası Gate io, kullanıcılarının güvenliğini oldukça önemsiyor. Bu nedenle de web sitesi şifresinin yanı sıra bir de fonların güvenliği için ‘Fon Şifresi’ diye bir şifre özelliği sunuyor. Fakat bazen bu fon şifresini unutabiliyoruz ve yeni şifre nasıl alınacağını bilemeyebiliyoruz. Peki Gate io fon şifresi nasıl sıfırlanır?

Gate io Fon Şifresi Nedir?

Kripto para borsası Gate io’ya kayıt olduktan sonra bir fon şifresi belirlemeniz gerekir. Bu fon şifresi size kripto para alım satımı yaparken lazım olacak. Her coin alım satım işleminde fon şifresini girmeniz istenecektir. Aslında bu Gate.io’nun sizin fonlarınızı korumak amaçlı yaptığı bir özellik diyebiliriz.

Gate io Fon Şifresi Sıfırlama ve Değiştirme

  • Hesabınıza giriş yaptıktan (üyeliğiniz yoksa buraya tıklayarak üye olabilirsiniz) sonra mouse imlecinizi sağ üst kısımda bulunan profil simgesine getirin.
  • Açılan seçeneklerden ‘Güvenlik Doğrulaması‘ seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada biraz aşağıya doğru inin ve ‘Fon Şifresi‘ yazan kısmın karşısında bulunan ‘Değiştir‘ butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan alanda eski şifrenizi biliyorsanız şifrenizi değiştirebilirsiniz. Fakat eski şifrenizi unuttuysanız ‘eski şifreniz(old password)’ yazan alanın karşısındaki ‘şifrenizi mi unuttunuz‘ seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza ‘Fon Şifresi Sıfırlama Talebi‘ adında bir alan çıkacak.
  • Burada ‘e-postayla sıfırla‘ veya ‘telefon numarasıyla sıfırla‘ seçeneklerinden birini seçin.
  • Ardından sırasıyla ‘Gate io kullanıcı adı’, ‘e-posta adresi’ ve ‘Gate io giriş şifresi’ alanlarını doldurun ve ‘sonraki‘ butonuna tıklayın.
  • Çok kısa bir süre sonra mail adresinize Gate io’dan fon şifresi sıfırlama bağlantısı gönderilecek. O bağlantıya tıklayın ve gerekli adımları tamamlayın.

DİKKAT

Fon şifresi sıfırlama işlemi sonrasında hesabınızda 24 saat boyunca para çekme veya fiat para birimi alım satımı yapamazsınız. Gate io fon şifresi değiştirme işleminde ise bu geçerli değildir.

Eğer ki fon şifresi sıfırlama işlemi yapacaksanız, bunu mobil uygulamadan yapamazsınız. Fon şifresi sıfırlama sadece Gate.io web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Dikkat: Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Konu içerisinde yazan herhangi bir bilginin doğruluğu konusunda nasilmiyapilir.com sitesi garanti ve yatırım tavsiyesi vermez. Bilgilerin güncelliğini takip etmek kendi sorumluluğunuzdadır. Yapacağınız tüm işlemleri kendi isteğinizle yaptığınızı Nasıl mı Yapılır sitesinin konu içerisinde verdiği bilgilerden doğacak olan hukuksal da dahil olmak üzere sorunlardan sorumlu olmadığını unutmayınız. Yapacağınız her işlemi kendi isteğinizle yaptığınızı ve nasilmiyapilir.com sitesinin yatırım tavsiyesi vermediğini unutmayınız. Kripto paralar arz ve talep ilişkisine göre hareket ettiği için elinizdeki parayı kaybetme riskinizin olduğunu bilerek hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir