SPOR

Lionel Messi’nin Oynadığı Takımlar Listesi!

Günümüz futbolunun aktif en iyi futbolcularından bir tanesi elbette ki Lionel Messi desek yanlış olmaz. Özellikle Cristiano Ronaldo ile birlikte dünyanın aktif en iyi futbolcuları olarak görülen Lionel Messi’nin oynadığı takımlar da elbette merak ediliyor. İşte geçmişi kupalar ve şampiyonluklarla dolu Lionel Messi hangi takımlarda oynadı onları konumuzda sizler için hazırladık.

Messi, elbette ki Barcelona ile özdeşlemiş bir futbolcu olarak görülse de futbol hayatına ülkesi Arjantin’in takımlarından Newell’s Old Boys’un genç takımıyla başladı.

Lionel Messi’nin Oynadığı Takımlar

Lionel Messi,kKariyerine Arjantin’in Newell’s Old Boys takımıyla başlamıştır. Daha sonra Barcelona’nın genç takımına katılmış ve tam tamına 21 sene orada kalmıştır. Profesyonel kariyerine ise 2004 senesinde yine Barcelona ile başlamıştır. Bu sayede de Barcelona’nın efsane isimlerinden yer almayı başarmıştır. Daha sonra Barcelona’da ayrılan Lionel Messi, Ağustos 2021’de Fransız kulübü Paris Saint-Germain ile anlaşma sağladı. Bu dönemde Mbappe, Neymar gibi yıldız futbolcular da PSG forması giyiyordu.

Yaşı ilerleyen Messi PSG’de bir sezon forma giydikten sonra yolunu ABD’de ye çevirdi ve David Beckham’ın MLS takımı İnter Miami forması giymeye başladı. Günümüzde de aktif olarak İnter Miami forması giyme devam etmektedir.

İşte Lionel Messi’nin oynadığı takımlar:

  • Newell’s Old Boys (Genç Takım): 1994-2000
  • FC Barcelona: 2000-2021
  • Paris Saint-Germain (PSG): 2021-2022
  • İnter Miami: 2023-2024

Messi kariyeri süresince özellikle Barcelona ile kazandığı başarılarla dikkat çekmiştir. La Liga şampiyonluklarının yanı sıra UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, Altın Top Ödülleri, FIFA Dünya Futbolcu Ödülü gibi birçok başarıya sahiptir. Konunun yazdığı an itibarıyla Lionel Messi, kulüplerinde 904 maçta 735 gol atmayı başarmıştır. Arjantin milli takımında ise 204 maçta 121 gol atmayı başarmıştır.

KaynakKaynak 2

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.