SPOR

NBA’de Rekorları Altüst Eden Alperen Şengün Kimdir?

NBA takımlarından Houston Rockets forma giyen milli basketbolcu Şengün, üstün performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu sebeple de milyonlarca basket sever Alperen Şengün istatistik, yaşı, boyu gibi özellikleri merak edip araştırıyor. İşte sizler için Türk profesyonel basketbolcu Alperen Şengün sevgilisi de dahil olmak üzere Alperen hakkında merak edilenleri konumuzda hazırladık.

Alperen Şengün Kimdir?

 1. Doğum Tarihi ve Yeri: Alperen, 25 Temmuz 2002 tarihinde Türkiye’nin Beşiktaş ilçesinde dünyaya gelmiştir.
 2. Pozisyon ve Takım: Alperen, genellikle uzun forvet veya pivot pozisyonlarında oynayan bir basketbolcudur. 2021 yılında, Türkiye Basketbol Süper Ligi (BSL) ekiplerinden Beşiktaş’ta forma giydi. Şuanda Alperen Şengün hangi takımda forma giyiyor diye merak edenler için 2024 senesi itibarıyla NBA takımlarından Houston Rockets forması giymektedir.
 3. Kariyeri:
  • Alperen, basketbol kariyerine Türkiye’nin Fenerbahçe altyapısında başlamıştır.
  • 2018-2019 sezonunda Teksüt Bandırma Basketbol’da profesyonel kariyerine adım atmıştır.
  • 2020-2021 sezonunda Beşiktaş’a transfer olmuş ve bu dönemde dikkat çeken performanslarıyla adından söz ettirmiştir.
  • 2021-2024 sezonlarında ise NBA takımlarından Houston Rockets takımında forma giymektedir.
 4. Milli Takım:
  • Alperen, Türkiye’nin genç milli takımlarında da forma giymiş ve genç yaşına rağmen yetenekleriyle dikkat çekmiştir.
  • Türkiye U18 milli takımıyla FIBA U18 Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazanmıştır.
 5. NBA Drafti:
  • Alperen, 2021 NBA Seçmeleri’nde (NBA Draft) Houston Rockets tarafından 16. sıradan seçilerek NBA kariyerine adım atmıştır.
 6. Alperen Şengün’ün Sevgili: NBA’de rekorları altüst eden Alperen’in sevgilisi Hannah Cherry olarak bilinmektedir.

Alperen Şengün, genç yaşına rağmen gösterdiği yetenek ve performans ile hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada dikkat çeken bir basketbolcu olmuştur. Kendisi, Türk basketbolunun geleceğinin parlak isimlerinden biri olarak görülmektedir. Şuanda ise Houstun Rockets ile NBA kariyerinin doruk seviyelerine ulaştığını söylemek mümkündür.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.