SİNEMA/TV

En İyi Jackie Chan Filmleri: Dövüş Ustasından 10 Harika Film!

Belki de çoğumuzun çocukluğundan beridir izlediği Jackie Chan filmleri, günümüzde de Kemal Sunal filmleri gibi izlenmeye devam ediyor. Her çektiği filmde ‘Dublör’ kullanmadan bütün sahneleri kendi yaptığını söyleyen Jackie Chan, gerçekten bu işi layıkıyla yapıyor diyebiliriz. Peki Jackie Chan filmleri arasında en beğenilen filmleri hangisi olmuştur? diye merak edenler elbet vardır. Bütün filmleri de birbirinden harika filmler olsa da bazı filmleri gerçekten en iyi Jackie Chan filmleri kategorisinde adını barındırıyor.

En İyi Jackie Chan Filmleri

Dövüş ustası Jackie Chan, bilindiği üzere aksiyon film severlerin belki de küçük yaşlardan beri takip ettiği bir aktör. Yaptığı her filmle bizlere farklı duygular yaşatan Jackie Chan, özellikle son filmlerinden bir tane olan Skiptrace yani Toz Ol filmiyle yaşlı da olsa oldukça kaliteli bir aksiyon filmi sunmuştu. Peki Jackie Chan filmleri dediğimiz zaman akla gelen en iyi 10 film hangileri oluyor. Genel bir araştırma sonucunda en çok izlenen Jackie Chan filmlerini sizler için listeledik. İşte Jackie Chan filmleri listesi..

The Foreigner – İntikam

Ünlü oyuncu Pierce Brosnan’ın da yer aldığı The Foreigner, listemizde 2017 senesi yapımlarında bir tane olan Jackie Chan filmleri arasındadır. Mutlaka izlenmesi gereken ve Jackie Chan’in yaşlı da olsa neler yapabildiğini gösteren harika bir filmdir. Filmin oyuncuları içinde Katie Leung, Orla Brady ve Michael McElhatton yer almaktadır. Konusu bir gün düzenlenen terör saldırısında bir banka önünde bomba patlatılır ve bu saldırı içinde Jackie Chan yani filmdeki rolü ile Quan’mın kızı da ölür. Bunun üzerine bu terör saldırısının suçluları kimse onları öldürmek ve intikam almak için Quan zorlu bir mücadeleye girer.. Mutlaka izlenmesi gereken Jackie Chan filmleri içinden bir tanesidir.

Kung Fu Yoga

Belki de içinde hem aksiyon hem eğlence barındıran sürpriz Hint danslarıyla karşımıza çıkan 2017 senesi Jackie Chan filmleri içinden bir tanesidir. Filmin oyuncu kadrosu içinde Jackie Chan dışında güzeller güzeli Disha Patani, bir başka güzel olan Amyra Dastur, Sonu Sood, Aarif Rahman ve Lay da yer almaktadır. Filmin konusu ise ünlü bir Çinli arkeolog olan Jackie Chan’e kayıp olan Magadha hazinesini bulmak için Hindistan’ın güzeller güzeli Ashmita ve onunla birlikte Kyra ile tüm ekip birleşir. Zorlu bir hazine arayışı içine giren ekibi bir de bu hazinen peşinde olan başka kişiler beklemektedir.

Toz Ol – Skiptrace

Jackie Chan filmleri içinde hem aksiyon hem de eğlence barındıran 2016 senesi filmlerinden bir tanesidir. Film oyuncuları içinde Fan Bingbing, Eve Torres, Johnny Knoxville ve Eric Tsang gibi oyuncular da yer almaktadır. Filmin konusu, Hong Konglu bir dedektif olan Bennie Chan, Matador adında bir kötünün peşindedir. Günlerden bir gün Chan’in yeğeni Bai Shu, başını Wong’un mafyası ile derde sokunca ona yardım edecek tek kişi durumunda olan ve cinayeti tek gören kişi olan Amerikalı kumarbaz Connor Watts’ın peşine düşer. Chan, Watts’ı yakalayıp ülkeye geri götürmeye çalışırken yolda yaşadıkları eğlenceli maceralar ile sizleri hem güldürecek hem de maceradan maceraya sürükleyecektir..

Şangaylı Kovboy Jackie Chan Filmleri

2000 senesi yapımı Jackie Chan filmleri arasında yer alan Şangaylı Kovboy, başrollerini Jackie Chan ile Owen Wilson’ın paylaştığı ABD yapımı aksiyon, komedi türünde bir filmdir. Filmin yönetmen koltuğunda Tom Dey otururken bu filmin beğenilmesi üzerine 2003 senesinde Şangay Şovalyeleri filmi çekilmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda Lucy Liu, Brandon Merrill ve Roger Yuan de yer almaktadır. Filmin konusu, Çin İmparatorluğu gardiyanı olan Cho Wang, ülkenin önemli kişilerinden olan Pei-Pei’yi kaçırmaları üzerine görev olarak onu geri getirmesi gerekmektedir. Pei-Pei’yi ararken ekini kaybeden Wang’ın karşısına bir hırsız çıkar. Bu hırsız Roy O’Bannon adında biridir ve ekip olup Pei-Pei’yi kurtarmaya çalışırlar..

Altın Yumruk İstanbul’da

2001 yılında İstanbul’da çekilmiş Hong Kong yapımı Jackie Chan filmleri arasında yer almaktadır. Başrollerinde usta dövüşçü Jackie Chan’in yanı sıra Vivian Hsu, Eric Tsang, Wu Hsing‑kuo ve Alfred Cheung gibi ünlü isimler yer almaktadır. Filmin konusu, Hayatının sıkıcı ve monoton olduğunu düşünen Buck, bir gün şüphelendiği iki adamın peşine düşer. Bu iki adam kuyumcuyu soymaya kalkınca Buck hemen müdahale etmeye kalkışır. Bunun üzerine Buck bir dedektif olan Lui ile tanışır. Lui, Buck’a önemli bir sır verir ve işler karışır..

Smokin Jackie Chan Filmleri

2002 yapımı Jackie Chan filmleri arasında yer alan Smokin filminin başrollerinde Jackie Chan ve Jennifer Love Hewitt yer alırken yönetmenliğini ise Kevin Donovan yapmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Jason Isaacs, Debi Mazar ve Ritchie Coster gibi isimlerde yer almaktadır. Filmin konusu ise su şirketi olan bir adamın dünyadaki bütün suları yok edip sadece kendi sularının satışa sunulmasını sağlamaya çalışmasıdır fakat bir taksi şoförü olan Jimmy Tong bir gün bir kadınlar tanışır ve ona Clark Devlin’in şoförü olmayı teklif eder. Parayı duyan Tong hemen teklifi kabul eder. Bunun üzerine aradan bir süre sonra Delvin yaralanır ve hastaneye kaldırılır. Tong ise Delvin’in yerini alır. İşler bundan sonra karışmaya başlar..

Madalyon Jackie Chan Filmleri

2003 yılının belki de en efsane filmlerinden bir tanesi bize göre. Belki de 10 defa izlemişimdir ama gerçekten hepsinde de adeta yeniden izliyormuşum keyfiyle izledim. Jackie Chan filmleri arasında mutlaka izlenmesi gereken filmlerden bir tanesi olduğunu düşünüyoruz. Filmin başrollerinde Jackie Chan ve Claire Forlani yer alırken bu oyuncuların yanı sıra Christy Chung, Alfred Cheung ve Lee Evans gibi isimlerde yer almaktadır. Filmin konusu Çinli göçmen bir polisin başına gelen bir kaza sonucunda hayatını kaybetmesi ve üzerine olağanüstü bir şekilde hayata geri dönmesiyle her şey başlıyor. Bu olay Madalyon sayesinde olmuştur. Madalyonun gücünü bilen ” Yalan Kafa ” ise madalyonu eline geçirip dünyanın en güçlü insanı olmak ister..

Geçmişin İntikamı

2004 senesi yapımı olan Jackie Chan filmleri arasında yer almaktadır. Yönetmen koltuğunda Benny Chan yer almıştır. Dram tarzında aksiyon filmidir. Jackie Chan’in ilk ip kullandığı film olarak bilinmektedir. Başrollerde usta dövüşçü Jackie Chan’in yanı sıra Nicholas Tse, Ken Lo, Daniel Wu, Charlie Young, Andy On Chi Kit, Charlene Choi gibi birbirinden kaliteli oyuncularda rol almaktadır. Filmin Konusu: Polis şefi olan Wing, bütün ekibini bir çete saldırısı sonucu kaybetmesi üzerine bu durumdan kendini suçlu bulur. Geçmişlerde problemi olan genç bir adam kendi Wing’e polis olarak tanıtır ve Wing’i eski günlerine dönmesi için teşvik eder. Bu sayede de Joe’den intikam alabileceklerdir.

80 Günde Devri Alem

2004 senesinde çekilmiş 80 Günde Devri Alem filmi, zaten hikayelerindeki gibi şekillendirilmiştir. Jackie Chan filmde bir hırsızlık yaptıktan sonra polislerden kaçarken bilim ile uğraşan bir adamın evine girer. Buradan dışarı çıkamayacağını anlayan Jackie Chan, bilimle uğraşan bu adamın hizmetçisi olmak için geldiğini söyler ve onun sağ kolu olur. Daha sonra ortaya atılan bir iddia sonucunda bilimle uğraşan adam 80 günde tüm dünyayı dolaşacağı söyler ve bunun üzerine iddia konulur. Tabi bunu engellemek adına da oldukça çaba sarf edenler olacak.. Kahramanlarımızın 80 Günde Devrim Alem yapabilmesi için atıldıkları maceraları konu alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Frank Coraci yer almaktadır. Filmin başrolünde Jackie Chan bulunurken yanı sıra Cecile de France ve Steve Coogan gibi oyuncular yer almaktadır.

Bitirim İkili

1998, 2001 ve 2007 olmak üzere tam tamına 3 serisi çekilmiş olan Bitirim İkili filmi de Jackie Chan’in en iyi ve mutlaka izlenmesi gereken Jackie Chan filmleri arasında yer almaktadır.

Dövüş ustası Jackie Chan’in filmleri yıl 2022 olması rağmen hala ilk izlendiği keyfi vermeye devam ediyor. Özellikle yakın zamanda çıkan Vanguard adlı filmi de oldukça kaliteli bir olmuş diyebilir. Peki sizin en iyi Jackie Chan filmi dediğiniz film hangisi?

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir